Uganda, Ruanda Turu ::: Tempo Tur: Yurt içi turlar, yurt dışı turlar, karadeniz turları
Uganda, Ruanda Turu
Paylaş :
Tur Tarihleri
Konaklanacak Oteller
KİGALİ: Mt. Gorilla View Hotel
Volkanlar Milli Parkı: Birds Nest Resort
Queen Elizabeth Milli Parkı: Mweya Safari Lodge
Kibale Milli Parkı: Mountains of the Moon Hotel
Not:
Aynı odada 3 kişi konaklamalar, odada sıkışıklık yaratabilir ve “ek yatak” sabit yatak konforunda olmayabilir
Safari Lodge'lar da 8 gece konaklama, 8 Öğle, 8 Akşam yemeği
 
İki Kişilik Odada Kişi Başı
0,00 USD - 0,00 TL
Tek Kişilik Oda
0,00 USD - 0,00 TL
Odada 3. Kişi
0,00 USD - 0,00 TL
Çocuk (2-11)
0,00 USD - 0,00 TL
Bebek (0-1)
0,00 USD - 0,00 TL
* Çocuk indirimleri anne-baba veya iki büyükle aynı odayı paylaştığında geçerlidir ve çocuk ücretlerinde erken rezervasyon indirimi uygulanmaz.
 
Erken Rezervasyon ve İndirim Avantajları

Tur tarihinden 60 Gün öncesine kadar, kişi başı 100 USD yatıranlara oda başına 100 USD indirim veya peşin fiyatına 4 taksit 
Tur tarihinden 35 Gün öncesine kadar, kesin kayıt yaptıranlara oda başına 50 USD indirim.
Grup veya Kurum indirimlerinden en yüksek olanı, kazanılan indirme ek olarak uygulanır.
Rezervasyon yapılan tarihe göre yukarıdaki indirimlerden sadece biri uygulanır.
Türk Lirası fiyatlarımız bilgilendirme amaçlıdır.
Ödeme yapılan günlerdeki, Merkez Bankası efektif satış kurundan hesaplanarak ücret tahsil edilir.
İSTANBUL'DAN KATILACAKLARA 75 USD İNDİRİM


SİZE ÖZEL TUR VEYA GRUP İNDİRİMİ İÇİN ARAYINIZ
TUR PROGRAMI
Ruanda;
Kigali, Volcanoes Milli Parkı, Altın Maymun turu,
Uganda;
Bunyonyi Gölü, Bwindi Impenetrable Milli Parkı, Goril trekking, Kibale Milli Parkı,
Bigodi turu, Rwenzori Milli Parkı, Kibale Milli Parkı, Şempanze trekking

*PROGRAMDA YAZAN TÜM ÇEVRE GEZİLERİ FİYATA DAHİLDİR.

1.GÜN: ANKARA, İSTANBUL, KİGALİ
Saat 11.30 TEMPO TUR önünde buluşma ve özel aracımızla Esenboğa Havalimanı'na transfer. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin yapılması.
14.15 TK 2147 sefer sayılı uçakla Ankara’dan İstanbul’a hareket,
15.35 İstanbul  Havalimanı'na varış. Gezimize İstanbul’dan katılan; bilet, bagaj ve pasaport işlemlerini kendileri tamamlamış konuklarımızla dış hatlar terminalinde buluşma.
Saat 18.25 TK 612 sefer sayılı uçakla İstanbul’dan hareket.
Saat 23.55 Ruanda’nın başkenti Kigali'ye varış. Pasaport ve gümrük işlemleri sonrası otele yerleşme.
2.GÜN: KİGALİ, VOLKANLAR MİLLİ PARKI 
Sabah kahvaltı sonrası Kigali şehir turuna çıkacak ve Ruanda iç savaşında yüz binlerce Tutsi ve ılımlı Hutu'nun ölümünün anlatıldığı Soykırım Müzesi’ni gezeceğiz. Öğle yemeği ardından; Ruanda’nın nefes kesen doğası içerisinde, gorillere de ev sahipliği yapan Vigunda volkanik dağlarının bulunduğu ormanlar arasından yolculuk ederek Volcanoes Milli Parkı’na gideceğiz. Akşam yemeği ve konaklama Volkanlar Milli Parkı bölgesinde.
3.GÜN: VOLKANLAR MİLLİ PARKI, BUNYONYİ GÖLÜ 
Sabah kahvaltı ardından Volkanoes Milli Parkı içerisinde yapacağımız gezimizde; bambu ormanları içerisinde yürüyüş yaparak Ruanda’nın endemik maymun türlerinden olan “Altın Maymunları” görmeye gideceğiz. Altın maymunlar Orta Afrika'da bulunan yükseklere kurulu ormanlar içerisinde, bambuların etrafında bulunur. Nesli tükenmekte olan bu hayvanlar çok utangaçlardır ve mavi maymunun sekiz alt türünden biridir. Öğle yemeği ardından Ruanda’dan ayrılarak karayolu ile Uganda’ya geçeceğiz. Yaklaşık 3 saatlik yolculuk sonrası Bunyonyi Gölü’ne varacağız (Bunyonyi, küçük kuşlar bölgesi anlamına gelir). Akşam yemeği ve konaklama Uganda’nın Bunyonyi Gölü bölgesinde.
4.GÜN: BUNYONYİ GÖLÜ “Gorilla Trekking”
Bu sabah çok erken kalkacak ve Bwindi Impenetrable Milli Parkı’na giderek “Goril Trekking” olarak adlandırılan doğa yürüyüşünü yapacağız. Afrika’nın en heyecan verici deneyimlerinin başında gelen, Goril Dağı’nda yapacağımız doğa yürüyüşü sırasında, flora ve fauna hakkında bilgiler alacağız. Yaklaşık 3-4 saatlik yürüyüş yaparak doğal yaşam alanları içerisinde, gorilleri gözlemleyeceğiz. Öğle yemeği dahil gezimiz sonrasında tekrar otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Uganda’nın Bunyonyi Gölü bölgesinde.
GORİL VE ŞEMPANZE TREKKİNG

Tur programına dahil olan “Goril Trekking (..... $) ve Şempanze Trekking (....$) Trekking” gezilerine önceden rezervasyon yapılması ve izin alınması gereklidir. Bu sebeple tura kayıt olurken .... $ ödeme alınacak ve pasaport kopyanız ile isminize özel izin alınacaktır.
Turun hareket tarihinden 90 gün öncesine kadar yapılan iptallerde bu ücret size iade edilir fakat tur hareket tarihinden 90 günden daha az vakit kaldıysa;..... $ kayıt ücreti iade edilememektedir.
5.GÜN: BUNYONYİ GÖLÜ, QUEEN ELIZABETH MİLLİ PARKI 
Sabah kahvaltı ardından Bunyonyi Gölü’nden ayrılarak Uganda’nın en güzel parklarından olan Queen Elizabeth Milli Parkı’na (Kraliçe Elizabet Milli Parkı) doğru yola çıkacağız. Öğle yemeği dahil yaklaşık 4 saatlik yolculuk sonrasında, Edward Gölü kıyısında, kuzeyinde Rwenzori Dağları, güneyinde Ishasha Nehri bulunan Queen Elizabeth Milli Parkı’na varıyoruz. Suaygırı, timsah, leopar, şempanze gibi 95 çeşit memeli hayvana ve 500 kuş türüne ev sahipliği yapan milli park yaklaşık 2.000 km² alana sahiptir. Akşam yemeği ve konaklama Uganda’nın Queen Elizabeth Milli Parkı bölgesinde.
6.GÜN: QUEEN ELIZABETH MİLLİ PARKI “Kazinga Channel” 
Bu sabah erkenden safariye çıkacağız. Kahvaltı ve öğle yemeği dahil gezimizde, aslan, suaygırı, bufalo, leopar, benekli sırtlan, fil gibi çeşitli büyük memeli türleri ile şempanze, babun ve değişik tür maymunların (pirimatlar) bulunduğu milli parkta arazi araçlarımız ile gezeceğiz. Öğleden sonra da Kazinga Channel'da papirüs bitkilerinin de bulunduğu yağmur ormanları içerisinde tekne turu yapacağız. Akşam yemeği ve konaklama Uganda’nın Queen Elizabeth Mili Parkı bölgesinde.
7.GÜN: QUEEN ELIZABETH MİLLİ PARKI, KİBALE MİLLİ PARKI 
Sabah kahvaltı ardından Queen Elizabeth Milli Parkı’nda balıkçı köyünü gezeceğiz. Günlük hayatlarını ve balıkçılık yöntemlerini de göreceğimiz köy ziyareti sonrası Rwenzori Founders Sanat Galerisi'ni gezerek, atölyelerinde yaptıkları bronz ve taş heykeller hakkında bilgi alacağız.  Öğle yemeği dahil gezimiz ardından Kasese’ye doğru yola çıkıyor ve Kibale Milli Parkı yakınındaki otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Uganda’nın Kibale Milli Parkı bölgesinde.
8.GÜN: KİBALE MİLLİ PARKI “Şempanze Trekking”
Sabah kahvaltı ardından Kibale Milli Parkı’nda yapacağımız doğa yürüşü ile “Şempanze Trekking” olarak adlandırılan, yaklaşık 3-4 saat sürecek doğa yürüyüşü yapacağız. Park içerisinde koruma altında olan,1.500 civarı şempanzenin yaşadığı ve ayrıca Uganda’nın en çok maymun türüne de ev sahipliği yapan Kibale Milli Parkı’da unutulmaz bir gün yaşayacağız. Öğle yemeği dahil gezimizde, park içerisinde bulunan köyleri de ziyaret edecek ve Uganda kırsal yaşamını göreceğiz. Akşam yemeği ve konaklama Uganda’nın Kibale Mili Parkı bölgesinde.
9.GÜN: KİBALE MİLLİ PARKI, KAMPALA, ENTEBBE
Sabah kahvaltı ardından Kibale Milli Parkı’ndan ayrılıyor ve çay bahçeleri manzaralı yolculuk yaparak Uganda’nın başkenti Kampala’ya doğru yaklaşık 5 saatlik yolculuk yapıyoruz. Öğle yemeği dahil gezimizde Kampala’da şehir turu yapacak, Afrika’ya özgü el sanatları ve hediyelik eşyaların satıldığı dükkanlara da gideceğiz. Akşam saatlerinde Afrika dans ve müzikleri eşliğinde harika bir gösteri izleyerek akşam yemeğimizi alacağız. Akşam yemeği sonrası yaklaşık bir buçuk saat mesafede bulunan Uganda’nın ticari merkezi Entebbe şehrine giderek Türk Hava Yolları uçuşu ile Türkiye’ye dönmek üzere havalimanına gideceğiz.
10.GÜN: ENTEBBE, İSTANBUL, ANKARA 
Saat 03.40 TK 569 sefer sayılı uçuşla Entebbe’den, İstanbul Havalimanı'na uçuş. 
Saat 10.00 İstanbul Havalimanı'na varış. Pasaport işlemlerinden sonra gezimize İstanbul'dan katılan konuklarımız ile vedalaşma.
Saat 12.00 TK 2146 sefer sayılı THY uçuşu ile İstanbul'dan Ankara’ya hareket.
Saat 13.20 Ankara Esenboğa Havalimanı'na varış. Gümrük işlemlerinden sonra TEMPO TUR önüne transfer ve turumuzun sonu.

ÖNEMLi NOT:
Bu turumuzda sadece Sarı Humma aşısı yapılması zorunludur. Pasaport kontrolünde “sarı humma aşı karnesi” ibraz edilmesi gereklidir. Sarı Humma aşısı Seyahat Sağlık Merkezlerinde ücretsiz yapılmaktadır.
Diğer aşılar mecburi değildir.

Tur görevlisi

Daha sonra açıklanacaktır

Ulaşım

THY ile ANKARA VE İSTANBUL'DAN
Yurt dışı turlarımızda programda yazan uçuş saatleri bazen THY tarafından değiştirilmektedir. Yapılan değişiklikler internet sitemizde güncellenmektedir. Oluşabilecek uçuş saati değişikliklerinden veya rötarlardan zarar görmemeniz için “münferit iç hat veya münferit dış hat” kendi biletini alanların mutlaka THY’den bağlantılı bilet almalarını öneriyoruz. Aksi takdirde doğabilecek olumsuzluklarda acentamızın sorumluluğunun olmadığını belirtmek isteriz.

Vize

TÜM PASAPORTLARA VİZE GEREKİR.

Pasaportun süresi tur bitiş tarihi itibariyle en az 6 ay geçerli olması şarttır.
Bu ve buna benzer sebeplerle ülkeye giriş yapamayan yolcuların sorumluluğu pasaport sahibine aittir.
Dışişleri Bakanlığı'nın yayımlamış olduğu resmi pasaportun geçerlilik sürelerine aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz
http://www.mfa.gov.tr/resmi.tr.mfa

Ücrete Dahil Olanlar

- THY ile Ankara / İstanbul / Kigali ve Entebbe / İstanbul / Ankara uçuşları,
- THY ile Ankara-İstanbul gidiş-dönüş bağlantı uçuşları 175 $ DAHİL
- Havalimanı vergileri
-Tempo Tur- Esenboğa Havalimanı arası transferler
-Safari Lodge'larda 8 gece konaklama
-Kahvaltılar (8)
-Öğle yemekleri (8)
-Akşam yemekleri (8)
-Programda yazan tüm geziler
-Goril trekking bilet ve izinleri
-Şempanze trekking bilet ve izinleri
-Programda yazan tüm müze, milli park ve yerel köy gezileri ve giriş ücretleri
-Seyahat Güvence Paketi Sigorta Poliçesi,
-Uçakta 20 kg. bagaj hakkı
-Türkçe rehberlik hizmetleri
-KDV

Ücrete Dahil Olmayanlar

- Ruanda vize ücreti 50 USD ve Uganda vize ücreti 50 USD olup sınırdan yolcular kendileri alacaktır  (kapı vizesi olmasına rağmen, tur hareket tarihinden en az 10 gün öncesinde online vize başvurusu gerekmektedir) (Ruanda ve Uganda için yeşil-hususi pasaportlara da vize gereklidir)
-50 TL Yurt dışı çıkış vergisi pulu
-Bahşişler (Uganda, Ruanda turlarında; yerel rehberler, şoför, köyler, restoranlar ve benzeri bahşişleri grup adına dağıtmak üzere, tur liderimiz gezi başında kişi başı 45 $ nakit olarak toplanacaktır/ katılım zorunludur)
-Ücretli televizyon kanalları (pay tv),
-Alkollü ve alkolsüz içecekler, telefon, ütü, ilaç vs. gibi kişisel harcamalar.

Gerekli Malzemeler

Yağmurluk, doğa yürüyüşü ayakkabısı, polar, terlik, şapka, güneş kremi,sinek kovucu sprey, antibakteriyel jel, küçük sırt çantası ,yedek giysi, yedek çamaşır ve çorap, fotoğraf makinesi, pil, yedek hafıza kartı ve şarj aleti (arzu ederseniz dürbün).

 Taksit Seçenekleri
Yorum Yaz, Yorum Oku
İki kişilik odada kişi başı Tek kişilik oda Odada 3. Kişi Çocuk
Taksit Sayısı Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar
Tek Çekim 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL
3 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL
Yapılan Yorumlar