Van, Doğubeyazıt Turu ::: Tempo Tur: Yurt içi turlar, yurt dışı turlar, karadeniz turları
Van, Doğubeyazıt Turu
Paylaş :
Tur Tarihleri
15.01.2022 - 18.01.2022
19.02.2022 - 22.02.2022
19.03.2022 - 22.03.2022
Duraklar
06:15 Tempo Tur önü
09.35 Van Ferit Melen Havalimanı
Konaklanacak Oteller
Ramada by Wyndam 4* Van
3 Gece Yarım Pansiyon Konaklama
 
İki Kişilik Odada Kişi Başı
2350,00 TL -
Tek Kişilik Oda
2850,00 TL -
Odada 3. Kişi
2275,00 TL -
Çocuk (7-12)
1500,00 TL -
Bebek (0-6)
0,00 TL -
* Çocuk indirimleri anne-baba veya iki büyükle aynı odayı paylaştığında geçerlidir ve çocuk ücretlerinde erken rezervasyon indirimi uygulanmaz.
 
Erken Rezervasyon ve İndirim Avantajları

Gezi tarihinden 21 gün önce kesin kayıt yaptıranlara kişi başı 75 TL indirim veya peşin fiyatına 6 taksit.

Kalan tutarı tur tarihinden 10 gün öncesine kadar tamamlayabilirsiniz.
Tur tarihinden 7 gün öncesine kadar kesintisiz iptal etme hakkı


SİZE ÖZEL TUR VEYA GRUP İNDİRİMİ İÇİN ARAYINIZ
TUR PROGRAMI
Van,Tatvan, Ahlat Nemrut Dağı Krater Gölü Gevaş, Akdamar Adası, Tuşba Antik Kenti, Muradiye Şelalesi, Doğubeyazıt, İshakpaşa Sarayı

Sizleri önemsiyoruz! 

-Yurt içi seyahatlerde aşı kartı ibraz edilmesi zorunlu hale getirilmiştir.
Aşılarını tamamlamayan konuklarımızdan ise gezi başlangıcından en az 48 saat önce yapılmış negatif sonuçlu PCR testi istenecektir.
-Tüm araçlar, her tur öncesi dezenfekte edilecek ve tüm araçlarda el dezenfektanı bulundurulacaktır.
-Seyahatlerde maske zorunluluğu olacaktır.
-Tüm rehberlerimiz bilgilendirilmiş ve her zaman olduğu gibi tur süresince sizlere yardımcı olacaktır.
-Gezimizde alınan sağlık ve seyahat  önlemleri, kamu otoriteleri genelgeleri ile güncellenecektir.
DİKKAT:
Kayıt sırasında satış danışmanımıza HES kodunuzu vermeyi unutmayınız.
HES kodu nasıl alınır lütfen tıklayınız

1. GÜN: VAN, TATVAN, AHLAT, NEMRUT KRATER GÖLÜ
Sabah saat 06.15'de Tempo Tur önünde buluşma ve Esenboğa Havalimanına hareket. Anadolujet TK 7082 seferi ile saat 08.00 de Van'a hareket. Saat 09.35’de Van Ferit Melen Havalimanı'na varış sonrası Van Gölü ve Süphan Dağı manzaraları eşliğinde Tatvan’a doğru yol alıyoruz. Öğle yemeğimizi burada yedikten sonra, Ahlat’a varıyoruz. Selçuklulardan günümüze kalan Emir Bayındır Kümbeti, Çifte Kümbetler, Ulu Kümbet ve Selçuklu Mezarlığı'nı gördükten sonra, Hava ve yol koşullarının uygun olması durumunda en son 1441 ile 1443 yılları arasında faaliyete geçmiş olan Nemrut Dağı Krater Gölü'nü görmeye gidiyoruz. Bu doğa harikası krater içindeki göl ve gölcükleri gördükten sonra Van'a geri dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Van’daki otelimizde.
2. GÜN: ÇAVUŞTEPE, GEVAŞ, AKDAMAR ADASI, TUŞBA ANTİK KENTİ
Otelde yapacağımız kahvaltı sonrasında bir kartal yuvası görünümüyle Anadolu’nun en güzel kalelerinden biri olan Urartu döneminde önemli bir kale olan Çavuştepe’yi, Gevaş ilçesindeki Halime Hatun Türbesi ve Selçuklu Mezarlığı'nı görüp, göl kıyısındaki restoranımızda öğle yemeğimizi yiyoruz. Yemek sonrasında Akdamar’a keyifli bir tekne yolculuğu yapıyoruz. Dış yüzeyindeki İncil ve Tevrat konulu kabartmaları ile dikkat çeken Akdamar Kilisesi’ni gezip, adada bir gezinti yapıyoruz. Tekne ile Gevaş’a dönüş. Eski Van şehrini ve burada bulunan Tuşba Antik Kenti’ni geziyor. Gün batımını da izledikten sonra otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Van'daki otelimizde. 
3. GÜN: İSHAKPAŞA SARAYI, MURADİYE ŞELALESİ
Otelde yapacağımız kahvaltı sonrasında birçok efsaneye konu olmuş Ağrı Dağı manzarası eşliğinde İshakpaşa Sarayı'na gidiyoruz. İshakpaşa Sarayı'nı rehberimiz ile gezerken muhteşem taş işçiliğine hayran kalacaksınız. Gezimizi tamamladıktan sonra öğle yemeği molası vereceğiz. Yemek sonrası Doğubeyazıt-Çaldıran yolunu takip ederek Muradiye Şelalesi'ne gideceğiz. Şelalenin fotoğraflanmasından sonra otelimize dönüş. Akşam yemeği ve konaklama Van'daki otelimizde.
4. GÜN: VAN, ANKARA
Güne Kahvaltıcılar çarşısında meşhur "Van Kahvaltısı" yaparak başlıyoruz. Kahvaltı sonrasında Van 100. Yıl Üniversitesi Kampüsü içerisinde yer alan "Kedi Evi", özellikle Urartu eserleriyle öne çıkan Van Arkeoloji Müzesi, Meher Kapı'yı geziyoruz. Öğle yemeğimizi şehir merkezinde yedikten sonra, meşhur Van otlu peynir ve savatlı gümüşü almak isteyen konuklarımız için serbest zaman sonrası Van Ferit Melen Havalimanı'na hareket.. Anadolujet TK 7087 seferi ile saat 18.45 de Ankara'ya hareket ve saat 20.30 da Ankara Esenboğa Havalimanına varış. Bagaj alımı sonrası aracımızla Tempo Tur önüne hareket ve gezimizin sonu.

HİZMET BEDELİ VE KAPSAMI

Tur esnasında kullanılmayan hizmet bedelinin sonradan iadesi mümkün değildir.
Turlarımız otel, ulaşım aracı, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez. 
Tempo Tur'un gündüz gerçekleştirilen tüm tur programlarında "ekstra tur bedeli" adı altında ayrıca para toplanmaz
Ulaşım
Ara ulaşımlar minibüs veya midibüs ile yapılacaktır.
Ücrete Dahil Olanlar
Anadolujet ile gidiş-dönüş, Tempo Tur -Esenboğa Havalimanı gidiş dönüş transferi, Midibüs veya minibüs ile ulaşım, otelde konaklama (3), kahvaltı(3), akşam yemeği (3), Seyahat Güvence Poliçesi ,Milli park ve özel müze giriş ücretleri, rehberlik hizmetleri ve KDV
Ücrete Dahil Olmayanlar
İlk gün kahvaltı, 4.gün akşam ve tüm öğle yemekleri, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı müze ve ören yerleri giriş ücretleri, yemeklerde alınacak alkollü ve alkolsüz içecekler.
Dileyen konuklarımız bir senelik geçerliliği olan MÜZEKART (60 TL) alabilir ya da bu tur için 60 TL ödeyerek T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı müze ve ören yerlerine girebilirler.
MÜZEKART UYGULAMASI

Müzekart, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından sadece Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına verilen bir karttır.
Bir yıl boyunca Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı olan tüm müzelerde ve ören yerlerinde geçerli olup ücretsiz ziyaret sağlar.
Gerekli Malzemeler
Anorak, kazak, şapka, bere, eldiven, su kabı(matara-termos), güneş kremi, antibakteriyel jel, küçük sırt çantası , yedek giysi, yedek çamaşır ve çorap, fotoğraf makinesi, pil, yedek hafıza kartı ve şarj aleti,
Diğer Bilgiler
Bölgede açıkta satılan su, ayran ve diğer meşrubatların içilmemesi, yöresel yemeklerin bazı konuklarımızı rahatsız ettiği gözlemlendiğinden dikkatli olunması gerekmektedir.
 Taksit Seçenekleri
Yorum Yaz, Yorum Oku
İki kişilik odada kişi başı Tek kişilik oda Odada 3. Kişi Çocuk
Taksit Sayısı Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar
Tek Çekim 2350,00 TL 0,00 TL 2350,00 TL 2850,00 TL 0,00 TL 2850,00 TL 2275,00 TL 0,00 TL 2275,00 TL 1500,00 TL 0,00 TL 1500,00 TL
4 616,88 TL 0,00 TL 2467,50 TL 748,13 TL 0,00 TL 2992,50 TL 597,19 TL 0,00 TL 2388,75 TL 393,75 TL 0,00 TL 1575,00 TL
Yapılan Yorumlar
M. Bülent V.
Mesaj Sayısı :3
Kayıt Tarihi :7.12.2010
Uçakla Van Gezisi
30.5.2011 20:53:11
3 gün için yapılabilecek en iyi gezilerden birisi.

Nasıl geçtiğini kısaca aktarmak istiyorum:

1. 1,5 saatlik bir uçuştan sonra Van havaalanında genç bir yerel rehber tarafından karşılanma.

2. Bence Türkiye%nin en güzel kalesi olan Hoşab kalesi gezisi. Bir zamanlar bu kale ile ilgili olarak bir de şimşekler çakıp, fırtınalar kopsaydı hiç kuşkunuz olmasın kendimi konusu ortaçağda geçen bir çizgi filmde hissedebilirdim diye yazmıştım.

3. Dönüş yolunda Urartu medeniyetinin en önemli noktalarından biri olan Çavuştepe%yi ziyaret. Bilinen en eski alaturka tuvalet de orada!!!

Ve tabii Mehmet Kuşman ile tanışma. Veriler Urartu dilini dünyada sadece 38 kişinin bildiğini kaydediyor, ama bilenlerden ikisi ölünce sayı 36%ya inmiş. İşte Mehmet Kuşman bu 36 kişiden biri ve içlerinde akademisyen olmayan tek kişi. 71 yaşındayım, en gençleri benim diyor. Son derece beyefendi bir kişi. Kazı evinde kendi eliyle yaptığı bazı hatıra eşyalardan alma imkanı bulunmakta. İsteyenlerin göl kıyısında bol kılçıklı inci kefalinin tadına bakması.

4. Gün, Van kalesinin gezilmesi ile noktalanmakta.

5. İkinci gün sabah erkenden Gevaş%a doğru yola çıkış. Orada Halime Hatun ya da Çelme Hatun kümbeti, küçük ama önemli Selçuklu mezarlığı, sonra Van Gölü Canavarı/Canovan%ın heykeli... Gevaş%tan tekne ile Akdamar adasına geçiş, kiliseyi ziyaret... Ardından gölün güneyinden geçerek Tatvan üzerinden Nemrut krater göllerine çıkış... Öğleyin Ahlat%a varış... Genç bir hanımın işlettiği bir lokantada pek de fena olmayan bir yemek.

Küçük ama önemli Ahlat müzesi ziyareti... Dünyanın en büyük müslüman mezarlığının gezilmesi... Emir Bayındır kümbeti... Gizli şehir%in görülmesi.

Oradan ver elini Adilcevaz. Urartu kalesinin fotoğraflanması... Hala eski teknoloji ile faaliyet gösteren ama baston gövdesi üzerine ebru uygulayacak kadar çağdaşlaşan bir ustanın atölyesinin gezilmesi... Erciş%e gidiş. Balık bendi%nde gölden derelerin içlerine doğru amansız bir yolculuğa çıkan inci kefallerini biraz da hayranlıkla seyretme... Hani TV belgesellerinde Kanada somonlarının denizden karaya doğru göçü anlatılır ya, işte onun bir benzeri... Sonra Van%a doğru yola devam. Özetle, bugün sabahtan akşama gölün etrafında tam bir tur yapılması.

Van%da Ermeni ustalarından kalma bir sanat olan savat işçiliğinin izlenmesi günün son faaliyeti.

6. Üçüncü ve son gün... Sabah erkenden kalkıp ara sokakların birindeki kahvaltı salonuna gidiş. Ne bileyim, belki 10-15 çeşit yiyecekten oluşan, sınırsız çay ya da süt ile müthiş bir kahvaltı... Bu kahvaltının üstüne öğle yemeğine gerek yok!

7. Van Müzesi, Meher Kapı, müthiş güzellikteki ama harap Ermeni yapısı Yedi Kilise, üniversite bünyesindeki kedi evi gezileri.

8. Çarşı içinde kaçak çay, otlu peynir ve bal ticareti!

9. Ardından muhteşem güzellikte halıların dokunduğu bir atölyenin gezilmesi.

10. Nihayet havaalanına transfer. Yaklaşık 2 saatlik bir yolculuktan sonra ver elini Ankara...

11. Üç günlük bir gezi ancak bu kadar dolu yaşanabilir. Hiç boş vakit yok. Gece isterseniz Van sokaklarında turlayabilirsiniz. Bu arada gençler size dağlarda yetişen ışgın ya da uçgun ikram edebilir, reddetmeyin, ekşimsi tadı olan hoş bir ot çeşidi. Gençler Van muzu diye adlandırıyor!

12. Rehber, son derece iyi. Gezi boyunca hiçbir sorun yaşanmıyor. Gezi sırasında kullanılan araçlar da son derece konforlu.

Sizin gezinizin de güzel geçmesini dilerim...