Vietnam, Kamboçya, Tayland Turu ::: Tempo Tur: Yurt içi turlar, yurt dışı turlar, karadeniz turları
Vietnam, Kamboçya, Tayland Turu
Paylaş :
Tur Tarihleri
Konaklanacak Oteller
Aşağıdaki oteller veya benzerlerinde konaklanacaktır.
Ho Chi Minh City (Saygon): Grand Saigon Hotel  ***** 
Ninh Binh: Ninh Binh Hidden Charm Hotel **** 
Halong Körfezi: Peony Cruise
Hanoi: Muong Thanh Hanoi Hotel ****
Siem Reap: Somadevi Angkor Hotel ****
Bangkok: Eastin Makkasan Hotel ****
Not: 
Aynı odada 3 kişi konaklamalar, odada sıkışıklık yaratabilir ve “ek yatak” sabit yatak konforunda olmayabilir.
5* ve 4* otellerde 9, Halong Körfezinde lüks gemide 1 gece toplam 10 gece konaklama, 3 öğle, 10 akşam yemeği
 
İki Kişilik Odada Kişi Başı
0,00 USD - 0,00 TL
Tek Kişilik Oda
0,00 USD - 0,00 TL
Odada 3. Kişi
0,00 USD - 0,00 TL
Çocuk (2-11)
0,00 USD - 0,00 TL
Bebek (0-1)
0,00 USD - 0,00 TL
* Çocuk indirimleri anne-baba veya iki büyükle aynı odayı paylaştığında geçerlidir.
 
Erken Rezervasyon ve İndirim Avantajları

Tur tarihinden 60 Gün öncesine kadar, kişi başı 100 USD  yatıranlara oda başına 100 USD indirim veya pesin fiyatına 4 taksit.
Tur tarihinden 35 Gün öncesine kadar, kesin kayıt yaptıranlara oda başına 50 USD indirim.
Rezervasyon yapılan tarihe göre yukarıdaki indirimlerden sadece biri uygulanır.
Türk Lirası fiyatlarımız bilgilendirme amaçlıdır. Ödeme yapılan günlerdeki, Merkez Bankası efektif satış kurundan hesaplanarak ücret tahsil edilir. 

İSTANBUL'DAN KATILACAKLARA 50 USD İNDİRİM


10 KİŞİ VE ÜSTÜ GRUP İNDİRİMİ İÇİN BİZİ ARAYINIZ
TUR PROGRAMI
VİETNAM TURU: Halong Körfezi, Ninh Binh, Hanoi, Mekong Deltası, Cu Chi Tünelleri, Ho Chi Minh City (Saigon)
KAMBOÇYA TURU: Siem Reap, Angkor Tapınakları, Tonle Sap Gölü
TAYLAND TURU: Bangkok, Zümrüt Buda Tapınağı, Büyük Saray

*PROGRAMDA BELİRTİLEN TÜM ÇEVRE GEZİLERİ FİYATA DAHİLDİR.

1.GÜN: ANKARA, İSTANBUL 
Saat 20.00 Kuğulu Park yanı TEMPO TUR önünden otobüsümüzle Esenboğa Havalimanı'na transfer. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin yapılması.
22.35 TK 2179 sefer sayılı uçakla Ankara’dan İstanbul’a hareket
2.GÜN: İSTANBUL, HO CHI MINH CITY 
00.05 İstanbul Havalimanı'na varış. Gezimize İstanbul’dan katılan bilet, bagaj ve pasaport işlemlerini kendileri tamamlamış konuklarımızla dış hatlar terminalinde buluşma.
Gece 02.20 TK 162 sefer sayılı uçakla İstanbul’dan Ho Chi Minh City'e hareket.
Saat 17.10 yeni ismi “Ho Chi Minh City” eski ismi ise “Saigon” olan Vietnam’ın en büyük ticaret şehrine varış. Otele yerleşme. Arzu edenler akşam yemeği sonrası tur liderimiz eşliğinde şehirde yürüyüş yapabilirler. Akşam yemeği ve konaklama Ho Chi Minh City’de.
3.GÜN: HO CHI MINH CITY “Mekong Deltası” 
Sabah kahvaltı sonrası Mekong Deltası'nın olağanüstü doğal güzellikleri içerisinde, tekne ve kano ile yapacağımız egzotik tur sırasında, Kaplumbağa Adası'nın bulunduğu deltayı gezeceğiz (tur ücretine dahildir). Öğleden sonra ise; Ho Chi Minh City’de yapacağımız panoramik şehir turunda Notre Dame Katedrali, Tarihi Postane, Yeniden Birleşme Sarayı (Reunification Palace) görülecektir. Çin Mahallesindeki “Thien Hau Tapınağı” gezisi ardından otele dönüş. Akşam yemeği Saygon Nehri'nde, müzikli tekne gezisinde açık büfe alınacaktır. Akşam yemeği ve konaklama Ho Chi Minh City’de.
4.GÜN: HO CHI MINH CITY “Cu Chi Tünelleri”, HANOİ 
Sabah kahvaltı sonrası Vietnam savaşının izlerinin sergilendiği “Savaş Müzesi” (giriş ücreti dahil) gezisi ardından, şehrin en ilginç ve turistik çarşısı olan tarihi “Ben Thanh Market” gezilecektir. Daha sonra yer altında 200 km boyunca uzanan, insan eliyle yapılmış en uzun tünellerin bulunduğu “Cu Chi Tünelleri” açık hava müzesini göreceğiz (giriş ücreti dahil). Akşam havalimanına transfer ve iç hat uçuşu ile Hanoi’ye varış. Akşam yemeği ve konaklama Hanoi’de.
5.GÜN: HANOİ 
Sabah kahvaltı sonrası; Hanoi’de yapacağımız panoramik şehir turunda, Vietnam’ın büyük lideri Ho Chi Minh’in Anıt Mezarı ile Tek Sütunlu Pagoda’yı görüyoruz. Daha sonra 1070 yılında inşa edilerek Konfüçyüs'e adanmış Vietnam’ın ilk üniversitesi olan ve UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesinde yer alan Literatür Tapınağı’nı geziyoruz. Cyclo (bisiklet taksiler) ile eğlenceli bir gezi yaparak şehrin dar sokakları ve pazarlarını gezeceğiz. Bugün ayrıca; Kral Le Loi Efsanesi'nin geçtiği Hoan Kiem Gölü’nü (Kılıç Gölü) görüp, UNESCO Dünya Somut Olmayan Kültürel Miras Listesi’nde yer alan Vietnam’a özgü “Su Kuklaları Gösterisini'' seyrediyoruz (gösteri bileti dahildir). Akşam yemeği ve konaklama Hanoi’de.
6.GÜN: HANOİ, HALONG KÖRFEZİ 
Kahvaltı sonrası Hanoi’den ayrılarak yaklaşık 4 saat sürecek yolculuğumuzun ardından, “1 gece/2 gün tam pansiyon konaklamalı gemi turu” yapmak üzere; UNESCO tarafından Dünya Doğa Mirası Listesinde olan Halong Körfezi’ndeki gemimize yerleşiyoruz. Turumuzun en unutulmaz anlarını yaşayacağınız doğa cenneti Halong Körfezi’ndeki gemi turunda; denizden yükselen, 2.000 kadar kireçtaşı kayalıklardan oluşan adalar ile sarkıt-dikit mağaralarını geziyor ve deniz üzerinde yaşam kurmuş su köylerini görüyoruz. Öğle ve akşam yemeği ile konaklama Halong Körfezi’ne özgü tasarlanmış gemide.
7.GÜN: HALONG KÖRFEZİ, NİNH BİNH  
Sabah Halong Körfezinde konakladığımız gemide alınacak kahvaltı ve öğlene kadar sürecek egzotik gemi yolculuğunun ardından tekrar Halong şehrine dönüyoruz ve otobüsümüz ile Ninh Binh şehrine gidiyoruz. Halong Körfezinin aksine deniz yerine, Tam Coc ve Sao Khe nehirleri ile yemyeşil vadide yüzlerce kireç kayalık dağlar arasında kurulmuş doğa harikası Ninh Binh’e varış. Akşam yemeği ve konaklama Ninh Binh’de.
8.GÜN: NİNH BİNH, HANOİ, SİEM REAP 
Sabah kahvaltı sonrası Ninh Binh’in harikulade doğasında, nefis manzaralar eşliğinde kayıklar ile nehir üzerinde gezi yapacağız. Öğleden sonra ise yaklaşık 3 saatlik yolculuk sonrası Hanoi’ye dönüyoruz. Dış hatlar uçuşu ile Vietnam turumuzun sonu ve Kamboçya’nın en turistik şehri olan Siem Reap’e hareket. Kamboçya turumuz dünyaca meşhur Angkor Tapınakları’nın bulunduğu Siem Reap Havalimanı'na varışımız ile başlıyor. Akşam yemeği ve konaklama Siem Reap’da.
9.GÜN: SIEM REAP “Ölüm Tarlaları Anıtı, Tonle Sap Gölü” 
Otelde alacağımız kahvaltı sonrası halen faal olarak kullanılan Wat Preah Budist Tapınağı, “Ölüm Tarlaları” olarak bilinen Kızıl Kimerler döneminde hayatını kaybedenlerin anısının yaşatıldığı Wat Thmei gezilecektir. Öğle yemeğimizi yedikten sonra, Tonle Sap Gölü'nde tekne gezintisi ile Kamboçya’nın göl üzerinde yaşayan halkını görüyoruz. Akşam yemeğini egzotik Apsara Şovu eşliğinde restoranda. (yemekten sonra dileyenler rehberimiz eşliğinde “Gece Pazarı”na giderek taksi ile otele dönebilirler). Öğle ve akşam yemeği ile konaklama Siem Reap’te.
10.GÜN: SIEM REAP “ANGKOR TAPINAKLARI” 
Kahvaltı sonrası; Kamboçya’nın en önemli tarihi ve turistik yeri olan, UNESCO Dünya Kültür Miras listesindeki Angkor bölgesinde tam gün tur yapıyoruz (arzu edenler ile ayrıca sabah 05.00’te güneşin doğuşunu Angkor Wat'ta izlemeye giderek kahvaltıyı kumanya olarak alabilirler). Bugün öğle yemeği dahil gezimizde, Angkor Wat (Tapınak Şehri), Angkor Thom (Büyük Şehir), Buda yüzleri ile süslü Bayon Tapınağı, anıtsal ağaçlar ile kaplı Ta Prohm Tapınağı gezilecektir. Dileyenler akşam üzeri güneş batımını Angkor Wat'ta seyrettikten sonra da otele dönebilirler. Öğle ve akşam yemeği ile konaklama Siem Reap’te.
11.GÜN: SIEM REAP, BANGKOK
Otelde alacağımız kahvaltı sonrası Kamboçya turumuz sonra eriyor. Siem Reap’ten ayrılarak özel aracımız ile Poipet sınır kapısından Tayland’ın başkenti Bangkok’a hareket (315 km). Yaklaşık 7 saat sürecek yolculuk sonrası Bangkok'a varıyor ve otelimize yerleşiyoruz. Arzu edenler rehberimiz eşliğinde dünyaca meşhur sıhhi Tai Masajına gidebilirler. Akşam yemeği ve konaklama Bangkok'ta.
12.GÜN: BANGKOK, İSTANBUL 
Kahvaltı sonrası Bangkok'ta yapacağımız şehir turunda; Wat Phra Kaew Pagoda'nın (Zümrüt Buda Tapınağı) bulunduğu, Büyük Saray Müzesine (Grand Palace) gideceğiz (giriş ücreti dahildir / atlet, şort, kısa etek ile giriş yasaktır).  Mücevher mağazası ve Bangkok'un simgesi olan Wat Pho Pagoda (Uyuyan Buda Tapınağı) gezisi sonrası (giriş ücreti dahil) Chao Phraya nehri ve kanalları üzerinde “rice barge (pirinç mavna)” tekneleri ile dolaşacağız. Bangkok’un egzotik manzarası eşliğinde eski Tayland evleri ve yaşamını izlerken, uzak doğuya özgü tropik meyvelerden de ikram edilecektir. Akşam havalimanına transfer.
Saat 22.35 TK 165 sefer sayılı THY uçuşu ile Bangkok’tan İstanbul’a hareket.
13.GÜN: İSTANBUL, ANKARA
Saat 05.45 İstanbul Havalimanı'na varış. Pasaport işlemlerinden sonra İstanbul'dan katılan konuklarımız ile vedalaşma.
Saat 08.00 TK 2126 sefer sayılı THY uçuşu ile İstanbul'dan Ankara’ya hareket.
Saat 09.20 Ankara Esenboğa Havalimanı'na varış. Gümrük işlemlerinden sonra TEMPO TUR önüne transfer ve turumuzun sonu.

BLOG:

Kansav Arslan'ın fotoğraflar ile Vietnam, Kamboçya, Tayland gezi yazısını okumak için tıklayınız

ÖNEMLİ NOT:
- Halong Körfezi’nde hava koşulları gemide konaklamaya izin vermezse, gemi yerine otelde konaklayarak, günübirlik tekne turu ile körfezi gezmeye çalışacağız. Gemi izinleri, “Vietnam Sahil Güvenlik KomutanlIğı” kontrolü altındadır.

Tur görevlisi
Daha sonra açıklanacaktır
Ulaşım
THY İLE ANKARA VE İSTANBUL'DAN
Vize

Vietnam Vizesi: Umuma Mahsus Pasaport (Normal Bordo pasaport) : Vize gerekli.
Hususi Pasaport (Yeşil pasaport) : Vizesiz
Dönüş tarihi itibariyle 6 ay geçerli pasaport  gereklidir

Kamboçya Vizesi: 2 adet vesikalık fotoğraf ile Umumi Pasaportlar için 30 USD ödeyerek Kamboçya havalimanında vize alınacaktır.

Hususi Pasaport (Yeşil pasaport) : Vizesiz

Dönüş tarihi itibariyle 6 ay geçerli pasaport ve 2 Adet Fotoğraf yeterli

Tayland Vizesi: Tayland Türk vatandaşlarına vize uygulamıyor.

Pasaportun süresi tur bitiş tarihi itibariyle en az 6 ay geçerli olması şarttır.
Bu ve buna benzer sebeplerle ülkeye giriş yapamayan yolcuların sorumluluğu pasaport sahibine aittir.
Dışişleri Bakanlığı'nın yayımlamış olduğu resmi pasaportun geçerlilik sürelerine aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz
http://www.mfa.gov.tr/resmi.tr.mfa

Ücrete Dahil Olanlar
- THY ile Ankara / İstanbul / Hanoi ve Bangkok/istanbul/ Ankara uçuşları
-THY ile Ankara-İstanbul gidiş-dönüş bağlantı uçuşları 50 USD dahil
- Tempo Tur – Esenboğa Havalimanı gidiş-dönüş transferleri
- Ho Chi Minh City/ Hanoi ve Hanoi/ Siem Reap uçak biletleri 405 USD dahil
- HAVALIMANI VERGİLERİ
- Siem Reap – Bangkok arası otobüs ile ulaşım
- 5* ve 4* otellerde 9 gece ve Halong Körfezinde lüks gemide 1 gece toplam 10 gece konaklama
- Programda belirtilen tüm şehir turları ve transferler
- Programda dahil olduğu belirtilen gezilerin müze girişleri
- Kahvaltı (10) ve aksam yemekleri (10),
- 6,9. ve 10. günler öğle yemekleri (3)
- Mekong Deltası Turu 60 USD dahildir.
- Chu Chi Tünelleri gezisi 35 USD dahildir.
- Ninh Binh’de nehir turu 40 USD dahildir
- Angkor Tapınakları giriş bileti 37 USD dahildir.
- Tonle Sap Gölü gezisi 35 USD dahildir.
- SEYAHAT GÜVENCE PAKETİ POLİÇESİ.
- Tur boyunca Türkçe rehberlik hizmetleri
- Uçakta 20 kg. bagaj hakkı
- KDV
Ücrete Dahil Olmayanlar
-50 TL Yurt dışı çıkış vergisi pulu
-Vietnam vizesi 105 USD, nakit ödenir Ankara Vietnam elçiliğinden alınır (Yeşil Hususi pasaportlar vizeden muaftır).
-Kamboçya vizesi: Umumi pasaportlar için 30 USD olup ülke sınırlarında 2 adet renkli vesikalık fotoğraf ile alınmaktadır.(Yeşil Hususi pasaportlar vizeden muaftır).
-6,9. ve 10.günler hariç diğer öğle yemekleri
-Bahşişler ( Vietnam Kamboçya Tayland turlarında; grup adına dağıtılmak üzere, tur liderimiz gezi başında kişi başı 45 USD toplamaktadır / katılım zorunludur)
-Alkollü ve alkolsüz içecekler, telefon, ütü, ilaç vs. gibi kişisel harcamalar
-Otellerde ücretli televizyon kanalları (pay tv)
-Programda dahil olduğu belirtilmeyen müze ücretleri
Gerekli Malzemeler

Terlik, şapka, su kabı(matara-termos), mayo, güneş kremi, antibakteriyel jel, küçük sırt çantası , yedek giysi, yedek çamaşır ve çorap, fotoğraf makinesi, pil, yedek film, yedek hafıza kartı ve şarj aleti, mayo.
Not: Tayland'a girişte valizinizde ve el çantanızda alkollü içecek bulundurmayınız. Gümrük polisi el koyarak ayrıca para cezası da kesmektedir

 Taksit Seçenekleri
Yorum Yaz, Yorum Oku
İki kişilik odada kişi başı Tek kişilik oda Odada 3. Kişi Çocuk
Taksit Sayısı Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar
Tek Çekim 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL
6 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL
Yapılan Yorumlar
ALAATTİN K.
Mesaj Sayısı :4
Kayıt Tarihi :24.10.2013
15-27 Kasım 2015 Vietnam-Kamboçya-Taylad Tur'u
30.11.2015 12:09:09
Daha önce Hindistan ve Volga gezisiyle tanıştığımız Tempo Tur’un, 15-27 Kasım 2015 tarihlerindeki Vietnam-Kamboçya-Tayland turuna Kırıkkale’den 14 Kişi ʇ Aile) olarak katılmış bulunuyoruz.
Güvenirliğiyle Kırıkkale grubumuzun takdirini toplayan Tempo Tur, rehberleriyle de bunu perçinlemeyi başarmıştır.
Düzenli programıyla ve rehberimiz Kansav Arslan’ın tecrübesiyle ayrı bir anlam taşımış bulunmaktadır.
Tek kelimeyle her şey çok güzeldi.
Her gezimizde yeni dostlar edinme fırsatı bulunuyor bu güzellikler içinde.
Tempo Tur’a ayrıca göstermiş olduğu ilgi ve bilgi sayesinde gezimize daha da bir anlam taşıtan rehberimiz Kansav Arslan'a şahsım ve grubumuz adına teşekkür ederken, yeni gezilerde buluşmak umuduyla…
Ali Çetin K.
Mesaj Sayısı :4
Kayıt Tarihi :1.12.2010
Mükemmel bir tur
1.4.2015 16:06:49
Mart 2015 döneminde katıldığım Vietnam-Kamboçya-Tayland tu-
rundan grupça çok memnun döndük. Oralara gitmeden "ne gerek
var ki" denebilecek bir program gibi düşünülebilir ancak kanımca
en az bir defa görülmesi ve yaşanması gereken bir program. Kaldı ki tekrar gitmeyi düşünebilirim. Programı, organizasyonu, otel, restaurant vb. seçimleri ve süper bir rehberlik hizmeti ile
ödediğiniz paranın karşılığını aldığınızı hissediyorsunuz.
Oteller, yerel restaurantlar, tekne ve gemi seçimleri mükemmel.
Otobüsünüzü, geminizi, teknelerinizi başka gruplarla paylaşmadan
keyfine varıyorsunuz. Yemekler, ikramlar, öğle yemeği verilen restaurantlar özenle seçilmiş. Böyle olunca size bölgeyi yakından
tanıyıp turun keyfini çıkarmak kalıyor. Syg.