Vietnam, Kamboçya, Tayland Turu ::: Tempo Tur: Yurt içi turlar, yurt dışı turlar, karadeniz turları
+90 312 466 91 91
+90 312 428 20 96

Vietnam, Kamboçya, Tayland Turu
Paylaş :
Tur Tarihleri
11.02.2019 - 24.02.2019
Konaklanacak Oteller
Aşağıdaki oteller veya benzerlerinde konaklanacaktır.
Ho Chi Minh City (Saygon): Grand Saigon Hotel  ***** 
Ninh Binh: Ninh Binh Hidden Charm Hotel **** 
Halong Körfezi: Victory Cruise
Hanoi: Muong Thanh Hanoi Hotel ****
Siem Reap: Somadevi Angkor Hotel ****
Bangkok: Century Park Hotel****
Programı Yazdır
5* ve 4* otellerde 10 ve Halong Körfezinde lüks gemide 1 gece toplam 11 gece konaklama + 3 öğle + 11 akşam yemeği
 
İki Kişilik Odada Kişi Başı
3150,00 USD - 16928,10 TL
Tek Kişilik Oda
3655,00 USD - 19641,97 TL
Odada 3. Kişi
3120,00 USD - 16766,88 TL
Çocuk (3-11)
2900,00 USD - 15584,60 TL
Bebek (0-2)
0,00 USD - 0,00 TL
* Çocuk indirimleri anne-baba veya iki büyükle aynı odayı paylaştığında geçerlidir.
 
Erken Rezervasyon ve İndirim Avantajları

Tur tarihinden 60 Gün öncesine kadar, kişi başı 100 USD  yatıranlara oda başına 100 USD indirim veya pesin fiyatına 4 taksit.
Tur tarihinden 35 Gün öncesine kadar, kesin kayıt yaptıranlara oda başına 50 USD indirim.

Rezervasyon yapılan tarihe göre yukarıdaki indirimlerden sadece biri uygulanır.
Satış günü geçerli olan Merkez Bankası döviz kuru uygulanarak TL cinsinden kesin fiyat belirlenecektir.
İSTANBUL'DAN KATILACAKLARA 50 USD İNDİRİM


10 KİŞİ VE ÜSTÜ GRUP İNDİRİMİ İÇİN BİZİ ARAYINIZ
TUR PROGRAMI
VİETNAM TURU: Halong Körfezi, Ninh Binh, Hanoi, Mekong Deltası, Cu Chi Tünelleri, Ho Chi Minh City (Saigon)
KAMBOÇYA TURU: Siem Reap, Angkor Tapınakları, Tonle Sap Gölü
TAYLAND TURU: Bangkok, Zümrüt Buda Tapınağı, Büyük Saray

*PROGRAMDA BELİRTİLEN TÜM ÇEVRE GEZİLERİ FİYATA DAHİLDİR.

1.GÜN: ANKARA, İSTANBUL
Saat 19.00 Kuğulu Park yanı TEMPO TUR önünden otobüsümüzle Esenboğa Havalimanı'na transfer. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin yapılması.
22.00 TK 2175 sefer sayılı uçakla Ankara’dan İstanbul’a hareket
23.30 İstanbul Atatürk Havalimanı'na varış. Gezimize İstanbul’dan katılan bilet, bagaj ve pasaport işlemlerini kendileri tamamlamış konuklarımızla dış hatlar terminalinde buluşma.
2.GÜN: İSTANBUL, HO CHI MINH CITY 
Gece 02.30 TK 168 sefer sayılı uçakla İstanbul’dan Ho Chi Minh City'e hareket.
Saat 16.50 yeni ismi “Ho Chi Minh City” eski ismi ise “Saigon” olan Vietnam’ın en büyük ticaret şehrine varış. Otele yerleşme. Arzu edenler akşam yemeği sonrası tur liderimiz eşliğinde şehirde yürüyüş yapabilirler. Akşam yemeği ve konaklama Ho Chi Minh City’de.
3.GÜN: HO CHI MINH CITY “Mekong Deltası” 
Sabah kahvaltı sonrası Mekong Deltası'nın olağanüstü doğal güzellikleri içerisinde, tekne ve kano ile yapacağımız egzotik tur sırasında, Kaplumbağa Adası'nın bulunduğu deltayı gezeceğiz (tur ücretine dahildir). Öğleden sonra ise; Ho Chi Minh City’de yapacağımız panoramik şehir turunda Notre Dame Katedrali, Tarihi Postane, Yeniden Birleşme Sarayı (Reunification Palace) görülecektir. Çin Mahallesindeki “Thien Hau Tapınağı” gezisi ardından otele dönüş. Akşam yemeği Saygon Nehri'nde, müzikli tekne gezisinde açık büfe alınacaktır. Akşam yemeği ve konaklama Ho Chi Minh City’de.
4.GÜN: HO CHI MINH CITY “Cu Chi Tünelleri”, HANOİ 
Sabah kahvaltı sonrası Vietnam savaşının izlerinin sergilendiği “Savaş Müzesi” (giriş ücreti dahil) gezisi ardından, şehrin en ilginç ve turistik çarşısı olan tarihi “Ben Thanh Market” gezilecektir. Daha sonra yer altında 200 km boyunca uzanan, insan eliyle yapılmış en uzun tünellerin bulunduğu “Cu Chi Tünelleri” açık hava müzesini göreceğiz (giriş ücreti dahil). Akşam havalimanına transfer ve iç hat uçuşu ile Hanoi’ye varış. Akşam yemeği ve konaklama Hanoi’de.
5.GÜN: HANOİ 
Sabah kahvaltı sonrası; Hanoi’de yapacağımız panoramik şehir turunda, Vietnam’ın büyük lideri Ho Chi Minh’in Anıt Mezarı ile Tek Sütunlu Pagoda’yı görüyoruz. Daha sonra 1070 yılında inşa edilerek Konfüçyüs'e adanmış Vietnam’ın ilk üniversitesi olan ve UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesinde yer alan Literatür Tapınağı’nı geziyoruz. Cyclo (bisiklet taksiler) ile eğlenceli bir gezi yaparak şehrin dar sokakları ve pazarlarını gezeceğiz. Bugün ayrıca; Kral Le Loi Efsanesi'nin geçtiği Hoan Kiem Gölü’nü (Kılıç Gölü) görüp, UNESCO Dünya Somut Olmayan Kültürel Miras Listesi’nde yer alan Vietnam’a özgü “Su Kuklaları Gösterisini'' seyrediyoruz (gösteri bileti dahildir). Akşam yemeği ve konaklama Hanoi’de.
6.GÜN: HANOİ, HALONG KÖRFEZİ 
Kahvaltı sonrası Hanoi’den ayrılarak yaklaşık 4 saat sürecek yolculuğumuzun ardından, “1 gece/2 gün tam pansiyon konaklamalı gemi turu” yapmak üzere; UNESCO tarafından Dünya Doğa Mirası Listesinde olan Halong Körfezi’ndeki gemimize yerleşiyoruz. Turumuzun en unutulmaz anlarını yaşayacağınız doğa cenneti Halong Körfezi’ndeki gemi turunda; denizden yükselen, 2.000 kadar kireçtaşı kayalıklardan oluşan adalar ile sarkıt-dikit mağaralarını geziyor ve deniz üzerinde yaşam kurmuş su köylerini görüyoruz. Öğle ve akşam yemeği ile konaklama Halong Körfezi’ne özgü tasarlanmış gemide.
7.GÜN: HALONG KÖRFEZİ, NİNH BİNH  
Sabah Halong Körfezinde konakladığımız gemide alınacak kahvaltı ve öğlene kadar sürecek egzotik gemi yolculuğunun ardından tekrar Halong şehrine dönüyoruz ve otobüsümüz ile Ninh Binh şehrine gidiyoruz. Halong Körfezinin aksine deniz yerine, Tam Coc ve Sao Khe nehirleri ile yemyeşil vadide yüzlerce kireç kayalık dağlar arasında kurulmuş doğa harikası Ninh Binh’e varış. Akşam yemeği ve konaklama Ninh Binh’de.
8.GÜN: NİNH BİNH, HANOİ, SİEM REAP 
Sabah kahvaltı sonrası Ninh Binh’in harikulade doğasında, nefis manzaralar eşliğinde kayıklar ile nehir üzerinde gezi yapacağız. Öğleden sonra ise yaklaşık 3 saatlik yolculuk sonrası Hanoi’ye dönüyoruz. Dış hatlar uçuşu ile Vietnam turumuzun sonu ve Kamboçya’nın en turistik şehri olan Siem Reap’e hareket. Kamboçya turumuz dünyaca meşhur Angkor Tapınakları’nın bulunduğu Siem Reap Havalimanı'na varışımız ile başlıyor. Akşam yemeği ve konaklama Siem Reap’da.
9.GÜN: SIEM REAP “Ölüm Tarlaları Anıtı, Tonle Sap Gölü”  
Otelde alacağımız kahvaltı sonrası halen faal olarak kullanılan Wat Preah Budist Tapınağı, “Ölüm Tarlaları” olarak bilinen Kızıl Kimerler döneminde hayatını kaybedenlerin anısının yaşatıldığı Wat Thmei gezilecektir. Öğle yemeğimizi aldıktan sonra, Tonle Sap Gölü'nde tekne gezintisi ile Kamboçya’nın göl üzerinde yaşayan halkını görüyoruz. Akşam yemeğini egzotik Apsara Şovu eşliğinde restoranda alıyoruz (yemekten sonra dileyenler rehberimiz eşliğinde “Gece Pazarı”na giderek taksi ile otele dönebilirler). Öğle ve akşam yemeği ile konaklama Siem Reap’te.
10.GÜN: SIEM REAP “ANGKOR TAPINAKLARI” 
Kahvaltı sonrası; Kamboçya’nın en önemli tarihi ve turistik yeri olan, UNESCO Dünya Kültür Miras listesindeki Angkor bölgesinde tam gün tur yapıyoruz (arzu edenler ile ayrıca sabah 05.00’te güneşin doğuşunu Angkor Wat'ta izlemeye giderek kahvaltıyı kumanya olarak alabilirler). Bugün öğle yemeği dahil gezimizde, Angkor Wat (Tapınak Şehri), Angkor Thom (Büyük Şehir), Buda yüzleri ile süslü Bayon Tapınağı, anıtsal ağaçlar ile kaplı Ta Prohm Tapınağı gezilecektir. Dileyenler akşam üzeri güneş batımını Angkor Wat'ta seyrettikten sonra da otele dönebilirler. Öğle ve akşam yemeği ile konaklama Siem Reap’te.
11.GÜN: SIEM REAP, BANGKOK 
Otelde alacağımız kahvaltı sonrası Kamboçya turumuz sonra eriyor. Siem Reap’ten ayrılarak özel aracımız ile Poipet sınır kapısından Tayland’ın başkenti Bangkok’a hareket (315 km). Yaklaşık 7 saat sürecek yolculuğumuz sırasında, Kraliyet Mücevheri atölyeleri ve mağazasını gezip daha sonra Bangkok'a varıyor ve otelimize yerleşiyoruz. Arzu edenler rehberimiz eşliğinde dünyaca meşhur sıhhi Tai Masajına gidebilirler. Akşam yemeği ve konaklama Bangkok'ta.
12.GÜN: BANGKOK, BÜYÜK SARAY, ZÜMRÜT BUDA TAPINAĞI 
Kahvaltı sonrası Bangkok'ta yapacağımız şehir turunda; Wat Phra Kaew Pagoda'nın (Zümrüt Buda Tapınağı) bulunduğu, Büyük Saray Müzesine (Grand Palace) gideceğiz (giriş ücreti dahildir / atlet, şort, kısa etek ile giriş yasaktır).  Bangkok'un simgesi olan Wat Pho Pagoda (Uyuyan Buda Tapınağı) gezisi sonrası (giriş ücreti dahil) Chao Phraya nehri ve kanalları üzerinde “rice barge (pirinç mavna)” tekneleri ile dolaşacağız. Bangkok’un egzotik manzarası eşliğinde eski Tayland evleri ve yaşamını izlerken, uzak doğuya özgü tropik meyvelerden de ikram edilecektir. Akşam yemeğini 309 metre yükseklikteki Bangkok'un en yüksek binası olan  Baiyoke Sky Tower'da açık büfe alacağız (84. kat manzara terasına çıkış ücreti dahildir). Akşam yemeği ve konaklama Bangkok'ta.
13.GÜN: BANGKOK, İSTANBUL, ANKARA 
Kahvaltı sonrası serbest zaman (otel odalarımızı saat 11.30'da boşaltıyoruz).  Dileyen konuklarımız rehber eşliğinde yürüyüş yapabilirler. Saat 18.45'de havalimanına hareket.
Saat 23.50 TK 69 sefer sayılı THY uçuşu ile Bangkok’tan İstanbul’a hareket.
14.GÜN: İSTANBUL, ANKARA 
Saat 06.20 Atatürk Havalimanı'na varış. Pasaport işlemlerinden sonra İstanbul'dan katılan konuklarımız ile vedalaşma.
Saat 09.00 TK 2134 sefer sayılı THY uçuşu ile İstanbul'dan Ankara’ya hareket.
Saat 10.20 Ankara Esenboğa Havalimanı'na varış. Gümrük işlemlerinden sonra TEMPO TUR önüne transfer ve turumuzun sonu.

BLOG:
Kansav Arslan'ın fotoğraflar ile Vietnam, Kamboçya, Tayland gezi yazısını okumak için tıklayınız

ÖNEMLİ NOT:
- Halong Körfezi’nde hava koşulları gemide konaklamaya izin vermezse, gemi yerine otelde konaklayarak, günübirlik tekne turu ile körfezi gezmeye çalışacağız. Gemi izinleri, “Vietnam Sahil Güvenlik KomutanlIğı” kontrolü altındadır.

Tur görevlisi
14-27 Aralık 2018: Kansav Arslan
11-24 Şubat 2019: Kansav Arslan
Ulaşım
THY İLE ANKARA VE İSTANBUL'DAN
Vize

Vietnam Vizesi: Umuma Mahsus Pasaport (Normal Bordo pasaport) : Vize gerekli.
Hususi Pasaport (Yeşil pasaport) : Vizesiz
Dönüş tarihi itibariyle 6 ay geçerli pasaport  gereklidir

Kamboçya Vizesi: 2 adet vesikalık fotoğraf ile Umumi Pasaportlar için 30 USD ödeyerek Kamboçya havalimanında vize alınacaktır.

Hususi Pasaport (Yeşil pasaport) : Vizesiz

Dönüş tarihi itibariyle 6 ay geçerli pasaport ve 2 Adet Fotoğraf yeterli

Tayland Vizesi: Tayland Türk vatandaşlarına vize uygulamıyor.

Pasaportun süresi tur bitiş tarihi itibariyle en az 6 ay geçerli olması şarttır.
Bu ve buna benzer sebeplerle ülkeye giriş yapamayan yolcuların sorumluluğu pasaport sahibine aittir.
Dışişleri Bakanlığı'nın yayımlamış olduğu resmi pasaportun geçerlilik sürelerine aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz
http://www.mfa.gov.tr/resmi.tr.mfa

Ücrete Dahil Olanlar
- THY ile Ankara / İstanbul / Hanoi ve Bangkok/istanbul/ Ankara uçusları
-THY ile Ankara-Istanbul gidis-dönüs baglanti uçuslari 50 USD Dahil
- Tempo Tur – Esenboğa Havalimanı gidis-dönüs transferleri
- Ho Chi Minh City /Hanoi ve HanoiI / Siem Reap uçak biletleri 405 USD DAHIL
- HAVALIMANI VERGILERI
- Siem Reap – Bangkok arasi otobüs ile ulasim
- 5* ve 4* otellerde 10 gece ve Halong Körfezinde lüks gemide 1 gece toplam 11 gece konaklama
- Programda belirtilen BÜTÜN şehir turları ve transferler
- Programda dahil olduğu belirtilen gezilerin müze girişleri
- Kahvaltı (11) ve aksam yemekleri (11),
- 6,9. ve 10. günler öğle yemekleri (3)
- Mekong Deltasi Turu 60 USD Dahildir.
- Chu Chi Tünelleri gezisi 35 USD Dahildir.
- Ninh Binh’de nehir turu 40 USD Dahildir
- Angkor Tapinaklari giriş bileti 37 USD Dahildir.
- Tonle Sap Gölü gezisi 35 USD Dahildir.
- SEYAHAT GÜVENCE PAKETİ POLİÇESİ.
- Tur boyunca Türkçe rehberlik hizmetleri
- Uçakta 20 kg. bagaj hakkı
- KDV
Ücrete Dahil Olmayanlar
-15 TL Yurt Disi Çikis Vergisi pulu (Acentamızdan temin edebilirsiniz)
-Vietnam vizesi 105 USD, nakit ödenir Ankara Vietnam elçiliginden alınır (Yeşil Hususi pasaportlar vizeden muaftir).
-Kamboçya vizesi: Umumi pasaportlar için 30 USD olup ülke sınırlarında 2 adet renkli vesikalık fotoğraf ile alınmaktadır.(Yeşil Hususi pasaportlar vizeden muaftir).
-6,9. ve 10.günler hariç diğer öğle yemekleri
-Bahşişler ( Vietnam Kamboçya Tayland turlarında; grup adına dağıtılmak üzere, tur liderimiz gezi başında kişi başı 45 USD toplamaktadır / katilim zorunludur)
-Alkollü ve alkolsüz içecekler, telefon, ütü, ilaç vs. gibi kişisel harcamalar
-Otellerde ücretli televizyon kanalları (pay tv)
-Programda dahil olduğu belirtilmeyen müze ücretleri
Gerekli Malzemeler

Terlik, şapka, su kabı(matara-termos), mayo, güneş kremi, antibakteriyel jel, küçük sırt çantası , yedek giysi, yedek çamaşır ve çorap, fotoğraf makinesi, pil, yedek film, yedek hafıza kartı ve şarj aleti, mayo.
Not: Tayland'a girişte valizinizde ve el çantanızda alkollü içecek bulundurmayınız. Gümrük polisi el koyarak ayrıca para cezası da kesmektedir

 Taksit Seçenekleri
Yorum Yaz, Yorum Oku
İki kişilik odada kişi başı Tek kişilik oda Odada 3. Kişi Çocuk
Taksit Sayısı Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar
Tek Çekim 16928,10 TL 0,00 TL 16928,10 TL 19641,97 TL 0,00 TL 19641,97 TL 16766,88 TL 0,00 TL 16766,88 TL 15584,60 TL 0,00 TL 15584,60 TL
6 3047,06 TL 0,00 TL 18282,35 TL 3535,55 TL 0,00 TL 21213,33 TL 3018,04 TL 0,00 TL 18108,23 TL 2805,23 TL 0,00 TL 16831,37 TL
Yapılan Yorumlar
ALAATTİN K.
Mesaj Sayısı :4
Kayıt Tarihi :24.10.2013
15-27 Kasım 2015 Vietnam-Kamboçya-Taylad Tur'u
30.11.2015 12:09:09
Daha önce Hindistan ve Volga gezisiyle tanıştığımız Tempo Tur’un, 15-27 Kasım 2015 tarihlerindeki Vietnam-Kamboçya-Tayland turuna Kırıkkale’den 14 Kişi ʇ Aile) olarak katılmış bulunuyoruz.
Güvenirliğiyle Kırıkkale grubumuzun takdirini toplayan Tempo Tur, rehberleriyle de bunu perçinlemeyi başarmıştır.
Düzenli programıyla ve rehberimiz Kansav Arslan’ın tecrübesiyle ayrı bir anlam taşımış bulunmaktadır.
Tek kelimeyle her şey çok güzeldi.
Her gezimizde yeni dostlar edinme fırsatı bulunuyor bu güzellikler içinde.
Tempo Tur’a ayrıca göstermiş olduğu ilgi ve bilgi sayesinde gezimize daha da bir anlam taşıtan rehberimiz Kansav Arslan'a şahsım ve grubumuz adına teşekkür ederken, yeni gezilerde buluşmak umuduyla…
Ali Çetin K.
Mesaj Sayısı :4
Kayıt Tarihi :1.12.2010
Mükemmel bir tur
1.4.2015 16:06:49
Mart 2015 döneminde katıldığım Vietnam-Kamboçya-Tayland tu-
rundan grupça çok memnun döndük. Oralara gitmeden "ne gerek
var ki" denebilecek bir program gibi düşünülebilir ancak kanımca
en az bir defa görülmesi ve yaşanması gereken bir program. Kaldı ki tekrar gitmeyi düşünebilirim. Programı, organizasyonu, otel, restaurant vb. seçimleri ve süper bir rehberlik hizmeti ile
ödediğiniz paranın karşılığını aldığınızı hissediyorsunuz.
Oteller, yerel restaurantlar, tekne ve gemi seçimleri mükemmel.
Otobüsünüzü, geminizi, teknelerinizi başka gruplarla paylaşmadan
keyfine varıyorsunuz. Yemekler, ikramlar, öğle yemeği verilen restaurantlar özenle seçilmiş. Böyle olunca size bölgeyi yakından
tanıyıp turun keyfini çıkarmak kalıyor. Syg.
 
 
 

taksit imkanı
İnternette Güvenli Alışveriş
Tempotur.com.tr sitemiz Rapid SSL tarafından sağlanan 128 bit SSL Sertifikası ile korunmaktadır.
İletişim Bilgileri
Binnaz Sokak No:1/4 Kavaklıdere / Ankara
Telefon : (0 312) 428 20 96 (pbx) - 466 91 91
WhatsApp : (0 530) 224 56 42
Sosyal Medya
 
Copyright © 2018. Designed by Met-Ay Bilişim Ltd. Şti. All right reserved.