Volga Nehrinde Gemi İle Rusya Turu (1) ::: Tempo Tur: Yurt içi turlar, yurt dışı turlar, karadeniz turları
Volga Nehrinde Gemi İle Rusya Turu (1)
Paylaş :
Nehir Gemisinde 10 Gece Konaklama, 10 Akşam, 9 Öğle Yemeği
 
İki Kişilik Odada Kişi Başı
0,00 EURO - 0,00 TL
Tek Kişilik Oda
0,00 EURO - 0,00 TL
Odada 3. Kişi
0,00 EURO - 0,00 TL
Çocuk (3-11)
0,00 EURO - 0,00 TL
Bebek (0-2)
0,00 EURO - 0,00 TL
* Çocuk indirimleri anne-baba veya iki büyükle aynı odayı paylaştığında geçerlidir ve çocuk ücretlerinde erken rezervasyon indirimi uygulanmaz.
 
Erken Rezervasyon ve İndirim Avantajları

Tur tarihinden 60 Gün öncesine kadar, kişi başı 100 € yatıranlara kabin başına 100 € indirim veya peşin fiyatına 4 taksit. 

Tur tarihinden 35 Gün öncesine kadar, kesin kayıt yaptıranlara kabin başına 50 € indirim.
Rezervasyon yapılan tarihe göre yukarıdaki indirimlerden sadece biri uygulanır.
Satış günü geçerli olan Merkez Bankası döviz kuru uygulanarak TL cinsinden kesin fiyat belirlenecektir.
İSTANBUL'DAN KATILACAKLARA 100 € İNDİRİM.


10 KİŞİ VE ÜSTÜ GRUP İNDİRİMİ İÇİN BİZİ ARAYINIZ
TUR PROGRAMI

''VOLGA TURU BEYAZ GECELER ''
MOSKOVA, UGLICH, YAROSLAVL,GORITSY, KIZHI, MANDROGI, ST.PETERSBURG

1.GÜN: ANKARA, İSTANBUL, MOSKOVA l 10 TEMMUZ 2019
Sabah saat 05.00 Tempo Tur önünde buluşma ve özel aracımız ile Esenboğa Havalimanı'na transfer. Bilet ve bagaj işlemlerinin yapılması.
Saat 07.00 Türk Hava Yolları TK 2113 sefer sayılı uçakla Ankara'dan hareket.
Saat 08.10 İstanbul Havalimanı'na varış. İstanbul'dan gezimize katılacak konuklarımızın; uçak bilet, bagaj ve pasaport vb. uçağa biniş işlemlerini kendileri tamamlamaları gerekmektedir.
Saat 11.05 TK 417 sefer sayılı uçakla İstanbul'dan hareket.
Saat 13.50 Rusya Federasyonu’nun başkenti Moskova’ya varış. Ülkeye giriş işlemlerinden sonra özel otobüsümüz ile gemiye transfer ve kamaralara yerleşme. Kısa bir dinlenmenin ardından 10 gün konaklayacağımız gemi ve tur programı ile ilgili bilgilerin verileceği tanıtım toplantısı yapılacaktır. Akşam yemeğinden sonra arzu eden misafirler ekstra Işıklar Altında Moskova Turu’na katılabilirler. Akşam yemeği ve geceleme gemide.
2.GÜN: MOSKOVA l 11 TEMMUZ 2019
Gemide sabah kahvaltısından sonra yapılacak olan panoramik şehir turunda; Leningrad Caddesi, Avrupa’nın en yüksek binalarından Triumph Palace, Tverskaya Caddesi, Parlamento Binası, Bolşoy Tiyatrosu, Lubyanka Meydanı, KGB Merkez Binası, Aziz Vasili Kilisesi, Kızıl Meydan, Gum Alışveriş Merkezi, Kurtarıcı İsa Kilisesi, Meclis Binası görülecek yerler arasındadır. Öğle yemeğinin ardından (gemide veya yemek paketi) ekstra Borodino Panorama Müzesi ve Nazım Hikmet’in mezarının da bulunduğu Novodevici Turları’na katılabilirler. Akşam yemeği ve geceleme gemide.
3.GÜN: MOSKOVA l 12 TEMMUZ 2019
Gemide kahvaltının ardından UNESCO DÜNYA KÜLTÜR MİRASI Listesinde yer alan, Kremlin Sarayı ve tarihi Katedral ile bahçesini gezeceğiz. Tur bitiminde öğle yemeği gemide veya yemek paketi olarak alınacaktır. Öğleden sonra dileyen misafirlerle ekstra Moskova Metrosu ve Arbat Sokağı turu yapacağız. Gemiye dönüş sonrası akşam gemimiz Moskova limanından ayrılacaktır. Hoş geldiniz kokteylinde kaptan ve gemi mürettebatı ile tanışma ile akşam yemeği ve geceleme gemide.
4.GÜN: UGLİÇ l 13 TEMMUZ 2019
Gemide sabah kahvaltısından sonra yapılacak toplantıda uğranılacak limanlar, katedilecek suyolları, su asansörlerinin çalışma sistemi hakkında bilgiler verilecektir. Öğle yemeğinin ardından güvertede Volga Nehri’nin güzelliklerini seyretmek için serbest zaman. Öğleden sonra Ugliç’e varış. Çar Korkunç İvan'ın veliahtı olan küçük oğlu Dimitri'nin şüpheli ölümü ile Rus tarihinde önemli bir yere sahip olan şehirde; Kanlı Dimitri Kilisesi'nin gezilmesi ve Chaika saatlerinin, nehir incilerinin, kehribar ve el yapımı lake kutuların da satıldığı işporta pazarında serbest zaman. Akşam Ugliç limanından ayrılış. Bu akşam gemide, tüm misafirlerimize müzik konseri verilecektir. Öğle, akşam yemeği ve geceleme gemide.
5.GÜN: YAROSLAVL  l 14 TEMMUZ 2019
Gemide sabah kahvaltısından sonra Volga Nehri kıyısında kurulmuş, UNESCO DÜNYA KÜLTÜR MİRASI LİSTESİnde yer alan ve en eski Rus şehirlerinden biri olan Yaroslavl'a varış. Bir dönem Çarlık Rusyası'na başkentlik yapmış olan Yaroslavl'daki şehir turumuzda; muhteşem freskleri ile Hazreti İlyas Kilisesi ve 12.yy'da kurulmuş olan Transfigürasyon Manastırı gezilecektir. Öğle saatlerinde gemimiz ile Yaroslavl limanından ayrılıyoruz. Öğleden sonra gemimiz Stalin döneminde Volga Nehri'nin üzerinde kurulmuş en büyük baraj olan ve yapımı sırasında binlerce kişinin köylerini boşaltmasına ve bazılarının ölümlerine neden olan; Ribinsk Rezervuarı’ndan geçecek. Bu akşam gemide, tüm misafirlerimize müzik konseri verilecektir. Öğle, akşam yemeği ve geceleme gemide.
6.GÜN: GORİTSİ l 15 TEMMUZ 2019
Gemide sabah kahvaltısından sonra Şeksna Nehri kıyısında bulunan Goritsi’ye varış. Bugün Rus Çarları’nın kutsal ziyaretler ve dilekleri için gelip dualar ettikleri, Aziz Kiril Manastırı’nı gezeceğiz. Öğleden sonra geminin güvertesinde nehir kıyısı boyunca adeta tablo görünümündeki manzaraları seyrederek Beyaz Göl ve Kovja Nehri boyunca seyahat edeceğiz. Akşam gemide, tüm misafirlerimize müzik konseri verilecektir. Öğle, akşam yemeği ve geceleme gemide.
7.GÜN: KİJİ l 16 TEMMUZ 2019
Gemide sabah kahvaltısından sonra güverteden Avrupa’nın en büyük göllerinden olan Onega Gölü’nün güzelliğini seyrederek gemi seyahatimize devam ediyoruz. Öğle yemeğinden sonra UNESCO DÜNYA KÜLTÜR MİRASI LİSTESİnde yer alan Kizhi’ye varış. Onega Gölü'nün kıyısında; açık hava müzesi olan tarihi kasabada; eşsiz ahşap işçiliği ile Transfigurasyon Kilisesi'nin görülmesi ve tipik Rus köy evlerinin gezilmesinden sonra gemi ile hareket. Bu gece gemimiz muhteşem Beyaz Geceler manzarasını yaşayacağınız Onega Gölü’nde seyir edecektir. Öğle, akşam yemeği ve geceleme gemide.
8.GÜN: MANDROGİ l 17 TEMMUZ 2019
Gemide sabah kahvaltısının ardından şirin Rus köyü tarzında yapılmış Mandrogi tatil beldesine varış. Ağaçtan oyulmuş evler ile mahalli sanatçıların el işlerinin de satıldığı hediyelik eşya dükkanlarında alışveriş olanağı. Burada açık havada yeşillikler içinde yürüyüş yapabilir, mini hayvanat bahçesini, güzel ahşap binalar içinde yer alan hediyelik eşya mağazalarını ve hediyelik eşya atölyelerini ziyaret edebilirsiniz. Bu akşam geminin nehir üzerinde geçireceği son gece olduğu için Kaptanın Gala Yemeği ile ağırlanacaksınız. Öğle, akşam yemeği ve geceleme gemide.
9.GÜN: ST. PETERSBURG l 18 TEMMUZ 2019
Gemide sabah kahvaltısından sonra saat 09.00’da St. Petersburg’a varış sonrası yapılacak panoramik şehir turunda, Alexander Nevski Manastırı, Nevski Prospekt Caddesi, Kont Strogonof Sarayı, Saray Meydanı, Kışlık Saray, St.Isaac Katedrali, Smolny Manastırı, Aniçkov Sarayı ve Köprüsü, II. Alexander Kan Kilisesi panoramik olarak görülecektir. Bugün ayrıca Hermitage Müzesi (tur ücretine dahil) gezilecektir. Kumanya öğle yemeği sonrası arzu edenler ekstra kanal turuna katılabilirler. Arzu eden misafirler ekstra Kazak Dansları veya ekstra Bale gösterisine katılabilirler. Akşam yemeği ve geceleme gemide.
10.GÜN: ST. PETERSBURG l 19 TEMMUZ 2019
Gemide sabah kahvaltıdan sonra serbest zaman. Arzu edenler ekstra Peterhof Park ve Sarayı turuna katılabilirler. Öğle yemeği gemide veya kumanya olarak verilecektir. Akşam yemeğinden sonra dileyenler ekstra Işıklar altında St.Petersburg turuna katılabilirler. Akşam yemeği ve geceleme gemide.
11.GÜN: ST. PETERSBURG l 20 TEMMUZ 2019
Gemide kahvaltıdan sonra serbest zaman. Arzu edenler ekstra Katerina Sarayı turuna katılabilirler.(Ekstra tura katılmayan yolcuların, yeni gelen yolculara hazırlanması için, kabinlerini en geç saat 10:00’da boşaltıp valizlerini bagaj odasına bırakmaları gerekmektedir).
15.15 TK 402 sefer sayılı uçakla St. Petersburg’dan hareket.
18.45 İstanbul Havalimanı'na varış.
20.00 TK 2178 sefer sayılı uçakla İstanbul'dan hareket.
21.15 Esenboğa Havalimanı'na varış, özel aracımızla Tempo Tur önüne transfer ve turun sonu.

Bu turumuzda katılabileceğiniz ekstra turlar:
Moskova Metrosu ve Arbat Sokağı (35 Euro)
Işıklar Altında Moskova  (35 Euro)
Moskova Borodino Panorama Müzesi +Novodevici (45 Euro)
St.Petersburg, Kanal Turu (45 Euro)
St.Petersburg, Peterhoff Park ve Sarayı turu (70 Euro)
St.Petersburg, Puşkin (Tsarskoye Selo) ve Katerina Sarayı (65 Euro)
“Kostroma” Rus Ulusal Show (65 Euro)
Sibirya ve Kozak Dansları (55 Euro)

Önemli NOT: 
Tur programında ekstra yazan bütün organizasyonlar Mosturflot Gemi yönetimi tarafından düzenlenmektedir ve katılım zorunluluğu yoktur. Bu turlarda değişiklik yapma hakkı gemiye aittir. Ödemeler gemide yapılacak olup, kredi kartı, Ruble veya Euro seçeneklerinden hangisi gemi yönetimi tarafından belirlenirse o şekilde ödenebilecektir. Gemi yönetimi, istek halinde farklı tur veya transfer seçeneklerini de yolculara sunabilir. Detaylar tur lideri tarafından yolculara gemide açıklanacaktır. 

ALT GÜVERTEDE İKİ KİŞİLİK KABİNDE KİŞİ BAŞI KONAKLAMA:
TEK ÇEKİM
1.685 €6 TAKSİTLİ  
1.870 €
ANA GÜVERTEDE İKİ KİŞİLİK KABİNDE KİŞİ BAŞI KONAKLAMA : 
TEK ÇEKİM
1.785 €6 TAKSİTLİ  
1.940 €
ORTA GÜVERTEDE İKİ KİŞİLİK KABİNDE KİŞİ BAŞI KONAKLAMA: 
TEK ÇEKİM
1.885 €6 TAKSİTLİ  
2.015 €
ÜST GÜVERTEDE KABİNDE İKİ KİŞİLİK KABİNDE KİŞİ BAŞI KONAKLAMA : 
TEK ÇEKİM
1.985 €6 TAKSİTLİ  
2.125 €
ÜST GÜVERTEDE KABİNDE TEK KİŞİ KONAKLAMA :
TEK ÇEKİM
2.485 €6 TAKSİTLİ  
2.685 €
GEMİDEKİ ETKİNLİKLER
- Oyunlar, yarışmalar, film gösterimleri
- Rusça dersler, Rusça şarkı dersleri
- Gemide barda  canlı müzik
- Gemide Rus klasik ve halk müziği konserleri 
- Kaptan köşküne tur
Tur görevlisi

Daha sonra açıklanacaktır

Ulaşım
THY ILE Ankara ve Istanbul'dan
Vize
YEŞiL(HUSUSİ) VE NORMAL (UMUMA MAHSUS) PASAPORTA VİZE GEREKLİDİR.

Rusya’ya girişte sorun yaşamamak için pasaportta herhangi bir zedelenme, dikişte yırtık, kapağı gövdesinden ayrılmış, fotoğrafı plastik kaplamadan çıkmış, selobantla tamir edilmiş, yaprakların zımba ile tutturulmuş olmaması ve eski pasaportlarda ön ve arka sayfalardaki bilgilerin aynı olması gerekmektedir.
Bu ve buna benzer sebeplerle ülkeye giriş yapamayan yolcuların sorumluluğu pasaport sahibine aittir.
Pasaportun süresi tur bitiş tarihi itibariyle en az 6 ay geçerli olması şarttır. Bu ve buna benzer sebeplerle ülkeye giriş yapamayan yolcuların sorumluluğu pasaport sahibine aittir.
Dışişleri Bakanlığı'nın yayımlamış olduğu resmi pasaportun geçerlilik sürelerine aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz
http://www.mfa.gov.tr/resmi.tr.mfa
Ücrete Dahil Olanlar

-Ankara / İstanbul /Moskova, St. Petersburg/ İstanbul / Ankara;THY ile ekonomi sınıfı uçuşlar,
-HAVALİMANI VERGİLERİ
-THY Ankara-İstanbul gidiş dönüş bağlantı uçuşları 100 € DAHİL
-Nehir gemisinde 10 gece konaklama
-Kahvaltılar (10), öğle yemekleri (9), akşam yemekleri (10)
-Moskova ve St. Petersburg’da yarım gün panoramik şehir turu
-Nehir güzergâhında uğranılan limanlardaki turlar
-Moskova’da Kremlin ve bir Katedral gezisi
-St Petersburg’da Hermitage Müzesi ziyareti
-Gemide Hoş geldiniz kokteyli ve Kaptanın Gala Yemeği
-Mandrogide şaşlık barbekü yemeği
-Gemide tüm yemeklerde çay ve kahve servisi
-Havalimanı / otel / havalimanı transferleri
-SEYAHAT GÜVENCE PAKETİ SİGORTASI
-Gemideki Konser, gösteriler, kültür dersleri ve etkinlikler (Rusça dil dersi, Rus şarkıları dersi, Rus Dansları dersi, Rus mutfağı, votka ve havyar konusunda brifing, Rus Halk sanatları, kostümleri ve ahşap hediyelik eşyaların tarihçe ve yapılışları hakkında brifing.
-Türkçe rehberlik hizmetleri
-Uçakta 20 kg bagaj hakkı
-KDV

Ücrete Dahil Olmayanlar

-Vize ücreti 140 Euro (nakit tahsil edilir)
-50 TL Yurt dışı çıkış vergisi pulu
-Ekstra turlar ve kişisel harcamalar
-St.Petersburg ve Moskova'da talep halinde düzenlenecek akşam eğlence programları
-Gemide alkollü, alkolsüz içecekler ve kapalı şişe su
-Rehber, yerel rehber ve şoför bahşişleri (İsteğe bağlı)
-Gemi Personeli servis bedeli günlük 7 € olup, toplam 70 € gemide nakit ödenecektir.
-Dahil olduğu belirtilmemiş tüm hizmetler
-Dahil olduğu belirtilmeyen müze ve ören yerleri giriş ücretleri. 

Gerekli Malzemeler

Kazak, anorak, terlik, sapka, bere, su kabi(matara-termos), günes kremi, antibakteriyel jel, küçük sirt çantasi , yedek giysi, yedek çamasir ve çorap, fotograf makinesi, pil, yedek film, yedek hafiza karti ve sarj aleti.

 Taksit Seçenekleri
Yorum Yaz, Yorum Oku
İki kişilik odada kişi başı Tek kişilik oda Odada 3. Kişi Çocuk
Taksit Sayısı Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar
Tek Çekim 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL
3 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL
Yapılan Yorumlar