Yılbaşı İznik, Mudanya, Tirilye Turu ::: Tempo Tur: Yurt içi turlar, yurt dışı turlar, karadeniz turları
Yılbaşı İznik, Mudanya, Tirilye Turu
Paylaş :
Tur Tarihleri
Duraklar
1- 07.15 Necatibey Cad. Demirtepe Köprüsü altı
2- 07.30 Tempo Tur önü
3- 07.40 Milli Kütüphane - Bahçelievler
4- 07.43 Söğütözü-Armada önü
5- 07.45 Eskişehir yolu Bilkent Köprüsü altı
6- 07.48 Eskişehir yolu Ümitköy Köprüsü altı
7- 07.50 Eskişehir yolu Mesa Migros karşısı
8- 07.55 Yaşamkent BP Benzinlik önü
(Yol çalışması bitene kadar MİS BAŞAK karşısından alınacaktır.)
Lütfen kesin kayıt yaptırırken bineceğiniz durağı arkadaşımıza yazdırınız.
Dönüşte aracımız Necatibey Caddesi'ne girmeyecek, bu duraktan binenler,
Vekaletler Caddesi ile Atatürk Bulvarı’nın kesiştiği noktada bırakılacaktır
Durak Krokileri
Konaklanacak Oteller
Mudanya MONTANIA TOWN OTEL (***)
Yarım Pansiyon Konaklama, Yılbaşı Gala Yemeği
 
İki Kişilik Odada Kişi Başı
0,00 TL -
Tek Kişilik Oda
0,00 TL -
Odada 3. Kişi
0,00 TL -
Çocuk (7-12)
0,00 TL -
Bebek (0-6)
0,00 TL -
* Çocuk indirimleri anne-baba veya iki büyükle aynı odayı paylaştığında geçerlidir ve çocuk ücretlerinde erken rezervasyon indirimi uygulanmaz.
 
Erken Rezervasyon ve İndirim Avantajları
GEZİ TARİHİNDEN 14 GÜN ÖNCE GEZİ ÜCRETİNİ YATIRANLARA KİŞİ BAŞINA 25 TL İNDİRİM VEYA PEŞİN FİYATINA 4 TAKSİT
10 KİŞİ VE ÜSTÜ GRUP İNDİRİMİ İÇİN BİZİ ARAYINIZ
TUR PROGRAMI
İznik, İznik Ayasofya Cami, Roma Yolu, 1.Murat Hamamı, Çini Fırınları Kazı Alanı, Süleyman Paşa Medresesi, İstanbul Kapı, Mudanya, Tirilye

İZNİK
Çeşitli dönemlerin askeri, siyasi, dini, sosyal ve kültürel yaşam biçimlerini bize yansıtan birçok uygarlığın kalıntılarını günümüze taşıyan ve buram buram tarih kokan İznik her dönemden devraldığı mimari mirası ile bir açık hava müzesi niteliğini hala korumaktadır. Roma, Bizans, Selçuklu ve Osmanlı uygarlıklarının arkeolojik ve etnografik kalıntılarıyla bütünleşmiş durumdadır.
TİRİLYE
Tirilye, Mudanya’nın 20 dakika uzaklığında, sahil şeridinde yer alan eski bir Rum kasabası. Tirilye adını, zamanında buraya sürgüne gönderilen “üç rahip”ten aldığı söylenmektedir.Yerli nüfus dar sokaklardan oluşan eski binalarda yaşıyor. Evler genelde üç katlı; ahşap; bazıları ise taş. Taş binaların, hepsi 1500'lü yıllardan kalma. Kasabada yaşayanlar genelde zeytincilikle uğraşıyor, o yüzden her evin önünde birer tarla aracı görüyorsunuz. Tirilye’nin zeytini ve zeytinyağı çok ünlü diye 1963'te buraya Zeytinbağı adı konmuş. Ancak Tirilyeliler uzun uğraşlar sonucu eski adları olan Tirilye'yi yeniden almayı başardılar. Dünya literatüründe Tirilye diye bir zeytin türü var. Ufak çekirdekli, orta yeşil renkte, ince kabuklu ve çok lezzetli. Gitmişken zeytin yemeden ve zeytinyağı almadan Tirilye’den ayrılmamak lazım.
1.GÜN:ANKARA, İZNİK, MUDANYA
Sabah saat 07.30 TEMPO TUR önünde buluşma ve hareket. Öğle saatlerinde İznik'e varış. Ayasofya Cami, Roma Yolu, I.Murat Hamamı, Çini Fırınları ve Kazı Alanı, Süleyman Paşa Medresesi (İznik Çini Atölyeleri Çarşısı), Sur Kapılarından İstanbul Kapı'nın gezilmesinden sonra otelimize yerleşme. Yılbaşı Gala Yemeği ve konaklama Mudanya'daki otelimizde.
2.GÜN: MUDANYA, TİRİLYE, ANKARA
Geç kahvaltı sonrası Mudanya'da Mütareke evi, 19 yy. Osmanlı Konakları, Eski Kilise, Çınarlı Kahve ve İskele'nin gezilmesinden sonra Tirilye'ye varış. Sit alanı ilan edilmiş eski bir Rum kasabası olan kentte eski evler, Ruhban Okulu, Eski Fatih Cami ve Kemerli Kilise'nin görülmesinden sonra dönüş. Akşam saat 23.00 sularında Ankara'ya varış.

Ulaşım
OTOBÜS VEYA MİDİBÜSLE
Ücrete Dahil Olanlar
Otobüsle veya midibüsle özel ulaşım, otelde konaklama(1), kahvaltı(1), akşam yemeği(1), Yılbaşı gala yemeği ve limitsiz yerli alkollü ve alkolsüz içecekler, SEYAHAT GÜVENCE SİGORTA POLİÇESİ, milli park ve özel müze giriş ücretleri, rehberlik hizmetleri ve KDV
Ücrete Dahil Olmayanlar

İlk gün kahvaltı, tüm öğle yemekleri, ikinci gün akşam yemeği, yılbaşı gala yemeği dışında yemeklerde alınacak alkollü ve alkolsüz içecekler.

Dileyen konuklarımız bir senelik geçerliliği olan MÜZEKART (70 TL)  alabilir ya da bu tur için 7 TL ödeyerek T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı müze ve ören yerlerine girebilirler.
HİZMET BEDELİ VE KAPSAMI

Tur esnasında kullanılmayan hizmet bedelinin sonradan iadesi mümkün değildir.
Turlarımız otel, ulaşım aracı, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez.
Tempo Tur'un gündüz gerçekleştirilen tüm tur programlarında "ekstra tur bedeli" adı altında ayrıca para toplanmaz. 

MÜZEKART UYGULAMASI
Müzekart, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından sadece Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına verilen bir karttır.
Bir yıl boyunca Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı olan tüm müzelerde ve ören yerlerinde geçerli olup ücretsiz ziyaret sağlar. 

Gerekli Malzemeler
Rahat bir yürüyüş giysisi, yağmurluk, yürüyüş ayakkabısı, koruyucu krem, kazak, yedek ayakkabı, yedek çorap, yedek çamaşır ve giysi, küçük sırt çantası , su kabı, antibakteriyel jel, gözlük, fotoğraf makinesi, filmi veya yedek hafıza kartı, şarj cihazı. Mayo, havlu, terliğiniz almayı unutmayınız.
Diğer Bilgiler
-ÖĞLE YEMEKLERİ:
 Gezi ücretine dahil olmayan yemeklerde rehberlerimiz yer veya yerler önerir, ancak önerilen yerlerden hizmet alma zorunluluğu yoktur. Gezi programını aksatmamak koşuluyla konuklarımız diledikleri yerden hizmet alabilirler.
 Taksit Seçenekleri
Yorum Yaz, Yorum Oku
İki kişilik odada kişi başı Tek kişilik oda Odada 3. Kişi Çocuk
Taksit Sayısı Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar
Tek Çekim 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL
4 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL
4 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL
Yapılan Yorumlar