Yılbaşı Kapadokya Turu ::: Tempo Tur: Yurt içi turlar, yurt dışı turlar, karadeniz turları
Yılbaşı Kapadokya Turu
Paylaş :
Tur Tarihleri
31.12.2021 - 02.01.2022
Duraklar
1-07.15 -Necatibey Cad. Demirtepe Köprüsü altı
2-07.30 Tempo Tur önü
3-07.40- Milli Kütüphane – Bahçelievler
4-Ufuk Üniversitesi Hastanesi önü
5-07.50 Yüzüncü yıl Köprüsü altı
6-07.55 Keklikpınarı Sapağı
Lütfen kesin kayıt yaptırırken bineceğiniz durağı arkadaşımıza yazdırınız.
Dönüşte aracımız Necatibey Caddesi'ne girmeyecek, bu duraktan binenler, Vekaletler Caddesi ile Atatürk Bulvarı’nın kesiştiği noktada bırakılacaktır.
Durak Krokileri
Konaklanacak Oteller
DİNLER OTEL - ÜRGÜP (*****)
Yarım Pansiyon Konaklama, Yılbaşı eğlencesi ve gala yemeği (yerli içki dahil ve sınırsız)
 
İki Kişilik Odada Kişi Başı
1500,00 TL -
Tek Kişilik Oda
1750,00 TL -
Odada 3. Kişi
1440,00 TL -
Çocuk (7-12)
1150,00 TL -
Bebek (0-6)
0,00 TL -
* Çocuk indirimleri anne-baba veya iki büyükle aynı odayı paylaştığında geçerlidir ve çocuk ücretlerinde erken rezervasyon indirimi uygulanmaz.
 
Erken Rezervasyon ve İndirim Avantajları
Gezi tarihinden 14 gün önce gezi ücretini yatıranlara kişi başına 50 TL indirim veya peşin fiyatına 6 taksit.
Tur tarihinden 3 gün öncesine kadar kesintisiz iptal etme hakkı
SİZE ÖZEL TUR VEYA GRUP İNDİRİMİ İÇİN ARAYINIZ
TUR PROGRAMI
Ihlara Vadisi, Derinkuyu veya Kaymaklı Yeraltı Şehri,Ürgüp, Göreme Açık Hava Müzesi, Uçhisar Zelve,Avanos, Gülşehir.

1.GÜN: IHLARA VADİSİ, DERİNKUYU VEYA KAYMAKLI YERALTI ŞEHRİ,  ÜRGÜP
Sabah saat 07.30 ’da TEMPO TUR önünde buluşma ve hareket. öğle saatlerinde  Ihlara Vadisi'ne varış. Ihlara Vadisi; Hasandağı’ndan çıkan bazalt ve andezit yoğunluklu lavların soğumasıyla ortaya çıkan çatlaklar ve çökmeler sonucu oluşmuştur. Bu çatlaklardan yol bulan vadi, bugünkü halini almasını sağlayan Melendiz çayına ilk çağlarda Kapadokya ırmağı anlamına gelen ‘Potamus Kapadukus” denilmekteydi. 14 km uzunluğundaki vadi Ihlara’dan başlar  Selime’de son bulur. Vadinin yüksekliği yer yer 100-150 m.dir. Vadi boyunca kayalara oyulmuş sayısız barınaklar, mezarlar ve kiliseler bulunmaktadır.Yüz metre derindeki vadiye merdivenle inip çıkmanın da biraz yorucu olacağını hatırlatalım. Daha sonra Derinkuyu veya Kaymaklı Yeraltı Şehrinin gezilmesinden sonra  Ürgüp'teki otelimize hareket. Yılbaşı gecesi için hazırlanıyoruz. Akşam yemeği ve yılbaşı gala programı için URANÜS restorana gideceğiz. 
2. GÜN: GÖREME AÇIK HAVA MÜZESİ, UÇHİSAR, ZELVE
Kahvaltı sonrası Ürgüp, UNESCO DÜNYA KÜLTÜR MİRAS listesinde yer alan Göreme Açık Hava Müzesi'ni geziyoruz. Yaşamın peri bacaları ile iç içe sürdüğü Kapadokya'nın şirin beldesi Göreme'nin tarihi anlamda en önemli yeri Göreme Açıkhava Müzesi'dir. Müze kaya içine oyulmuş manastırlar, kiliseler, şapeller, yemekhaneler, mutfaklar ve yaşam alanlarından oluşmaktadır. Bu bölge Hıristiyanlık tarihinde önemli bir kişi olan Kayseri Piskoposu Aziz Basil tarafından 4. yüzyılda bir dini eğitim ve düşünce merkezi olarak kurdurulmuş. Hıristiyanlık düşüncesine bir çok yenilik getiren Aziz Basil'in fikirleri ilk olarak burada öğretilmeye başlanmış. Bölgedeki manastır hayatı 1000 yıl kadar sürmüştür. Daha sonra Uçhisar Kalesi, Zelve Vadisi'ni gezdikten sonrası otelimize dönüş. Akşam yemeği ve konaklama Ürgüp'teki otelimizde. 
3.GÜN: AVANOS, GÜLŞEHİR, ANKARA
Kahvaltı sonrası Kızılırmak'ın iki yakasında kurulmuş olan Avanos 'a gidiyoruz. İlçeye Kızılırmak hayat veriyor. Burası seramik atölyelerinin bulunduğu, toprağın şekillendirilip pişirilerek kaba dönüştüğü yerdir.  Avanos'un eski sokaklarını gezdikten sonra Güray Müze'ye gidiyoruz.  Antik eserler, modern eserler bölümlerini gezip çanak-çömlek, çini imalathanesini görüp dilediğimiz satın alıyoruz.  Dileyen dostlarımız çanak - çömlek yapımını deneyebilirler (Güray Müze veya başka bir atölye)  Daha sonra  öğle yemeği molası. Yemekten sonra Gülşehir'e hareket. Gülşehir'de St. Jean ( Karşı Kilise)'yi gezip  dönüş yolculuğuna başlıyoruz.. Akşam saat 21.00 sularında Ankara'ya varış.

NOT:
Göreme Açık Hava Müzesi içinde bulunan Karanlık Kilise gezi programında yer almamaktadır. Ancak gezmek isteyenlere yeterli zaman ayrılacaktır. Karanlık Kilise girişi için "MÜZEKART" geçerli değildir. Giriş ücreti olan 30 TL katılımcılar tarafından ödenecektir.

Sizleri önemsiyoruz! 

-Yurt içi seyahatlerde aşı kartı ibraz edilmesi zorunlu hale getirilmiştir.
Aşılarını tamamlamayan konuklarımızdan ise gezi başlangıcından en az 48 saat önce yapılmış negatif sonuçlu PCR testi istenecektir.
-Tüm araçlar, her tur öncesi dezenfekte edilecek ve tüm araçlarda el dezenfektanı bulundurulacaktır.
-Seyahatlerde maske zorunluluğu olacaktır.
-Tüm rehberlerimiz bilgilendirilmiş ve her zaman olduğu gibi tur süresince sizlere yardımcı olacaktır.
-Gezimizde alınan sağlık ve seyahat  önlemleri, kamu otoriteleri genelgeleri ile güncellenecektir.
DİKKAT:
Kayıt sırasında satış danışmanımıza HES kodunuzu vermeyi unutmayınız.
HES kodu nasıl alınır lütfen tıklayınız


HİZMET BEDELİ VE KAPSAMI
Tur esnasında kullanılmayan hizmet bedelinin sonradan iadesi mümkün değildir.
Turlarımız otel, ulaşım aracı, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez.
Tempo Tur'un gündüz gerçekleştirilen tüm tur programlarında "ekstra tur bedeli" adı altında ayrıca para toplanmaz.

Ulaşım
Otobüs, Midibüs veya Minibüs ile Ulaşım
Ücrete Dahil Olanlar
Özel ulaşım, otelde konaklama(2), kahvaltı(2), akşam yemeği(2), Seyahat güvence sigorta poliçesi, milli park ve özel müze giriş ücretleri, Uranüs Restoranta Yılbaşı gala yemeği (sınırsız yerli alkollü-alkolsüz içecek), Rehberlik hizmetleri ve KDV
Ücrete Dahil Olmayanlar
İlk gün kahvaltı, tüm öğle yemekleri, son gün akşam yemeği, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı müze ve ören yerleri giriş ücretleri, yılbaşı gala yemeği dışında yemeklerde alınacak alkollü ve alkolsüz içecekler
Dileyen konuklarımız bir senelik geçerliliği olan MÜZEKART (60 TL)  alabilir ya da bu tur için 252 TL ödeyerek T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı müze ve ören yerlerine girebilirler. 
MÜZEKART UYGULAMASI
Müzekart, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından sadece Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına verilen bir karttır. 
Bir yıl boyunca Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı olan tüm müzelerde ve ören yerlerinde geçerli olup ücretsiz ziyaret sağlar. 
Gerekli Malzemeler
Rahat bir yürüyüş giysisi, anorak,bere, eldiven, yağmurluk, yürüyüş ayakkabısı, koruyucu krem, kazak, yedek ayakkabı, yedek çorap, yedek çamaşır ve giysi, küçük sırt çantası , su kabı, antibakteriyel jel, gözlük, fotoğraf makinesi, filmi veya yedek hafıza kartı, şarj cihazı. mayo, havlu, terlik.
Diğer Bilgiler
-ÖĞLE YEMEKLERİ:
Gezi ücretine dahil olmayan yemeklerde rehberlerimiz yer veya yerler önerir, ancak önerilen yerlerden hizmet alma zorunluluğu yoktur. Gezi programını aksatmamak koşuluyla konuklarımız diledikleri yerden hizmet alabilirler. 
 Taksit Seçenekleri
Yorum Yaz, Yorum Oku
İki kişilik odada kişi başı Tek kişilik oda Odada 3. Kişi Çocuk
Taksit Sayısı Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar
Tek Çekim 1500,00 TL 0,00 TL 1500,00 TL 1750,00 TL 0,00 TL 1750,00 TL 1440,00 TL 0,00 TL 1440,00 TL 1150,00 TL 0,00 TL 1150,00 TL
4 375,00 TL 0,00 TL 1500,00 TL 437,50 TL 0,00 TL 1750,00 TL 360,00 TL 0,00 TL 1440,00 TL 287,50 TL 0,00 TL 1150,00 TL
4 393,75 TL 0,00 TL 1575,00 TL 459,38 TL 0,00 TL 1837,50 TL 378,00 TL 0,00 TL 1512,00 TL 301,88 TL 0,00 TL 1207,50 TL
Yapılan Yorumlar