Yılbaşı Kars, Ani, Çıldır Gölü, Sarıkamış Turu ::: Tempo Tur: Yurt içi turlar, yurt dışı turlar, karadeniz turları
Yılbaşı Kars, Ani, Çıldır Gölü, Sarıkamış Turu
Paylaş :
Tur Tarihleri
Duraklar

Erzurum Havalimanı Saat: 13.25

Durak Krokileri
Konaklanacak Oteller

Işıl Park Otel
Tüm odalarda duş, wc, telefon
Önemli Not: Odada 3. kişi olarak konaklama yapacak konuğumuz trende tek kişilik kompartımanda seyahat edecektir.

YARIM PANSİYON KONAKLAMA
 
İki Kişilik Odada Kişi Başı
0,00 TL -
Tek Kişilik Oda
0,00 TL -
Odada 3. Kişi
0,00 TL -
Çocuk (1-0)
0,00 TL -
Bebek (0-0)
0,00 TL -
* Çocuk indirimleri anne-baba veya iki büyükle aynı odayı paylaştığında geçerlidir ve çocuk ücretlerinde erken rezervasyon indirimi uygulanmaz.
 
Erken Rezervasyon ve İndirim Avantajları

GEZİ TARİHİNDEN 14 GÜN ÖNCE GEZİ ÜCRETİNİ YATIRANLARA KİŞİ BAŞINA  25 TL İNDİRİM VEYA PEŞİN FİYATINA 4 TAKSİT


10 KİŞİ VE ÜSTÜ GRUP İNDİRİMİ İÇİN BİZİ ARAYINIZ
TUR PROGRAMI

Erzurum, Yakutiye Medresesi, Üç Kümbetler, Çifte Minareli Medrese, Ulu Cami, Ani Harabeleri, Sarıkamış, Katerina Av Köşkü, Sarıkamış Kayak Merkezi, Çıldır Gölü, Kars Kalesi, Oniki Havari Kilisesi, Topçuoğlu Hamamı, Muradiye Hamamı, Defterdarlık, Gazi Ahmet Muhtar Paşa Konağı, Konservatuar, Vali Konağı, PTT Binası, Ortodoks Kilisesi(Merkez Cami), Hekim Evi (Opera Binası), Fevzi Paşa İlköğretim Okulu, Alexander Nevski Kilisesi(Fethiye Cami), Tren Garı, Kars Müzesi

ANADOLUJET UÇUŞU İLE GİDİŞ-TURİSTİK DOĞU EKSPRESİ İLE DÖNÜŞ
1.GÜN:KARS

AnadoluJet’in saat 12.00 TK 7070 sefer sayılı uçuşu ile Esenboğa Havalimanı’ndan Erzurum’a hareket. 

Saat 13.25 Erzurum Havalimanı’na varışımızın ardından rehberimiz ile buluşuyor, Erzurum şehir turumuza başlıyoruz. Şehir turumuzda Yakutiye Medresesi, Üç Kümbetler, Çifte Minareli Medrese, Kongre Binası, Ulu Cami'yi gezecek öğle yemeği için ise meşhur Cağ Kebabı'nın tadına bakacağız. Daha sonra Kars'a hareket edeceğiz. Yılbaşı gala yemeği için Kars Şehir Kulubü'ne  gidiyor eğlence sonrası otelimize dönüyoruz. Konaklama Kars'taki otelimizde.

KARS ŞEHİR KULUBÜ YILBAŞI PROGRAMI

Başlangıç 8 Çeşit meze, Çorba, Salata,

Ara sıcaklar: Mantı ve Sigara Böreği (ortaya servis)

Ana Yemek : Hindi (iç pilav ve Erişte eşliğinde)

Tatlı : Tahinli Kabak Tatlısı veya Kemalpaşa

İçecekler: Soft içecekler

İkramlar: çay, kahva, meyve tabağı, çerez tabağı,

Alkol: 1 kadeh yerli içki

Canlı müzik, yerel sanatçılar, varilde ateş ve süprizler.

KİŞİ BAŞI 270,00 TL

2.GÜN:ANİ HARABELERİ, BUZ TUTMUŞ ÇILDIR GÖLÜ

Kahvaltıdan sonra Ermenistan sınırında, UNESCO DÜNYA KÜLTÜR MİRASI listesinde bulunan Ani Tarihi Arkeolojik Alanı'na gideceğiz. Sanki günümüzde de yaşayan bir şehir havası veren Ani Kenti, Selçuklular döneminde de iskân edilmiştir. Ani Kentinde; Selçuklu Sarayı ve Kalesi, hamamları ve Türklerin Anadolu’da yaptıkları ilk Cami olan Ebu-l Menucehr Cami, Gagik Kilisesi, Havariler Kilisesi, Aziz Krikor Şapeli, Aziz Prkitch (Keçeli) Kilisesi, Büyük Katedral (Fethiye Cami), Tigran Honents (Resimli) Kilisesi ve sınırın en ucunda bulunan Bakireler (Rahibeler) Manastırı, Pers Uygarlığı’na ait bir Zerdüşt Ateşgedesi ve bir Gürcü Kilisesi'ni göreceğiz. Daha sonra Çıldır Gölü’ne hareket ediyoruz. Yaklaşık 2000 metredeki buz tutmuş Çıldır Gölü’nde, buzları kırarak yapılan balık avı safarisini izleyeceğiz. Tutulan balıkları birlikte yiyeceğiz. Dileyen misafirlerimiz isterlerse atlı kızak turu da yapabilirler. Daha sonra Kars’a dönüş. Akşam yemeği ve konaklama Kars'daki otelimizde.

3.GÜN:SARIKAMIŞ, KARS, TURİSTİK DOĞU EKSPRESİ İLE ANKARA

Kahvaltıdan sonra Sarıkamış'a hareket edeceğiz. Yolumuzun üzerindeki Şehitler Anıtı'nı ziyaret ettikten sonra 19. Yüzyıl sonunda Baltık mimari tarzında inşa edilmiş Katerina Av Köşkü'nü dıştan görecek ve harika kareler yakalayacaksınız. Daha sonra Sarıkamış Kayak Merkezi'ni ve ilçeden başlayarak kuzeyde Erzurum'un Şenkaya ilçesi sırtları ile güneydeki Aras Vadisi arasında kalan Süphan Dağı çevresine kadar ulaşan kar düşmüş Sarıçam ormanlarını göreceğiz. Sarıçam ormanları sizi kartpostallık görüntüleri ile büyüleyecek. Daha sonra Kars'a dönerek öğle yemeği sonrası yürüyerek yapacağımız gezimizde; Kars Müzesi ve Alexander Nevski Kilisesi'ni (Fethiye Cami), Rus işgali sırasında Tahtdüzü bölgesinde ızgara plan üzerine yeniden kurulmuş şehirde; işgal sırasında yapılan ve hala kullanılmakta olan binaların bir kısmını göreceğiz. Vali Konağı, PTT Binası, Ortodoks Kilisesi (Merkez Cami), Demir Köprü, İsmet Paşa İlköğretim Okulu, Hekim Evi (Opera Binası), Fevzi Paşa İlköğretim Okulu, Kars Kalesi, Karahanoğlu Köprüsü, Oniki Havari Kilisesi, Ebu-l Hasan Harakani Türbesi, Topçuoğlu Hamamı, Muradiye Hamamı, Defterdarlık, Gazi Ahmet Muhtar Paşa Konağı, Konservatuar ziyaret edilecektir. Akşam yemeği için verilecek moladan sonra Kars Tren Garı'na hareket.

Saat 22.35 de Turistik Doğu Ekspresi ile Ankara'ya hareket edeceğiz.

4.GÜN:TURİSTİK DOĞU EKSPRESİ YOLCULUĞU KARS - ERZURUM - DİVRİĞİ - BOSTANKAYA
Doğanın bütün güzelliğini göreceğiniz, ıssız beyazlığın ortasında harika görüntülere tanıklık edeceğiniz yaklaşık 31 saat sürecek. Yolculuğumuzda  ilk molamızı saat 09.27 te Divriği'nde verilecek. 3 saatlik molada dilerseniz yürüyerek Divriği de, UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi'ndeki Divriği Ulu Camii ve Darüşşifası'nı gezebilirsiniz. Öğle yemeği için size önereceğimiz yerlerden faydalanabilirsiniz. Tren saat 12.20'de Divriği'den hareket edecek. Sivas’ın Bostankaya Tren İstasyonuna saat 14.46'da varış ve 3 saat 16 dakikalık moladan sonra saat 18.02 da Ankara'ya hareket. 

5.GÜN: BOSTANKAYA - ANKARA

Sabaha karşı saat 05.15 sularına Ankara'ya varış.

KARS İLİ SICAKLIK DEĞERLERİ
AYLAR
OCAK
ŞUBAT
MART
Ortalama Sıcaklık-10.3-8.7-2.2
Ortalama en yüksek sıcaklık-4.7-2.93.1
Ortalama en düşük sıcaklık-1614.7-7.8

HİZMET BEDELİ VE KAPSAMI
Tur esnasında kullanılmayan hizmet bedelinin sonradan iadesi mümkün değildir.
Turlarımız otel, ulaşım aracı, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez. 
Tempo Tur'un gündüz gerçekleştirilen tüm tur programlarında "ekstra tur bedeli" adı altında ayrıca para toplanmaz. 

Ulaşım

Anadolujet uçuşu ile gidiş
Turistik Doğu Ekspresi ile dönüş
Ara transferler minibüs veya midibüsle yapılacaktır.

Ücrete Dahil Olanlar

Ankara-Erzurum Anadolujet gidiş bileti, Turistik Doğu Ekspresi Dönüş Tren bileti, Otelde konaklama(2), kahvaltı(2), akşam yemekleri(2), Erzurum-Kars/ Otel /Tren garı transferleri, Erzurum, Çıldır Gölü, Ani Harabeleri, Sarıkamış ve Kars gezileri, SEYAHAT GÜVENCE SİGORTA POLİÇESİ, rehberlik hizmetleri, milli park ve özel müze giriş ücretleri, KDV

Ücrete Dahil Olmayanlar

Tren yolculuğu boyunca trende alınacak tüm yemekler, YIlbaşı Gala yemeği, Çıldır Gölü atlı kızak, tüm öğle yemekleri, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı müze ve ören yerleri giriş ücretleri, yılbaşı gala yemeği dışında tren ve otelde alınacak alkollü ve alkolsüz içecekler.

Dileyen konuklarımız bir senelik geçerliliği olan MÜZEKART (60 TL)  alabilir ya da bu tur için 12 TL ödeyerek T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı müze ve ören yerlerine girebilirler.
MÜZEKART UYGULAMASI
Müzekart, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından sadece Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına verilen bir karttır.
Bir yıl boyunca Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı olan tüm müzelerde ve ören yerlerinde geçerli olup ücretsiz ziyaret sağlar.

Gerekli Malzemeler

Rahat bir yürüyüş giysisi, yağmurluk, yürüyüş ayakkabısı, koruyucu krem, kazak, anorak (sonbahar, kış dönemi için) yedek ayakkabı, yedek çorap, yedek çamaşır ve giysi, küçük sırt çantası , su kabı, anti bakteriyel jel, gözlük, fotoğraf makinesi, filmi veya yedek hafıza kartı, şarj cihazı.

Diğer Bilgiler

-Gezi ücretine dahil olmayan yemeklerde rehberlerimiz yer veya yerler önerir, ancak önerilen yerlerden hizmet alma zorunluluğu yoktur.
Gezi programını aksatmamak koşuluyla konuklarımız diledikleri yerden hizmet alabilirler.
-Turumuzun katılımcı sayısı 20 kişi ile sınırlı butik bir turdur.

 Taksit Seçenekleri
Yorum Yaz, Yorum Oku
İki kişilik odada kişi başı Tek kişilik oda Odada 3. Kişi Çocuk
Taksit Sayısı Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar
Tek Çekim 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL
4 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL
Yapılan Yorumlar