Yılbaşı Pamukkale, Aphrodisias, Salda Gölü Turu ::: Tempo Tur: Yurt içi turlar, yurt dışı turlar, karadeniz turları
Yılbaşı Pamukkale, Aphrodisias, Salda Gölü Turu
Paylaş :
Tur Tarihleri
31.12.2021 - 02.01.2022
Duraklar
1-07.15 Necatibey Cad. Demirtepe Köprüsü altı
2-07.30 Tempo Tur önü
3-07.40 Milli Kütüphane – Bahçelievler
4-Söğütözü-Armada önü
5- Eskişehir Yolu Bilkent Köprüsü altı
6- Eskişehir Yolu Ümitköy Köprüsü altı
7- 07.50 Eskişehir Yolu Koru Sitesi Migros karşısı
8- 07:55 Yaşamkent BP Benzinlik önü
Lütfen kesin kayıt yaptırırken bineceğiniz durağı arkadaşımıza yazdırınız.
Dönüşte aracımız Necatibey Caddesi'ne girmeyecek, bu duraktan binenler,
Vekaletler Caddesi ile Atatürk Bulvarı’nın kesiştiği noktada bırakılacaktır.
Durak Krokileri
Konaklanacak Oteller
OTEL LYCUS RIVER (*****)
(Kapalı Termal Yüzme Havuzlu)
Yarım Pansiyon Konaklama, Yılbaşı eğlencesi ve gala yemeği (yerli içki dahil ve sınırsız)
 
İki Kişilik Odada Kişi Başı
2290,00 TL -
Tek Kişilik Oda
3040,00 TL -
Odada 3. Kişi
2230,00 TL -
Çocuk (7-12)
1750,00 TL -
Bebek (0-6)
0,00 TL -
* Çocuk indirimleri anne-baba veya iki büyükle aynı odayı paylaştığında geçerlidir ve çocuk ücretlerinde erken rezervasyon indirimi uygulanmaz.
 
Erken Rezervasyon ve İndirim Avantajları

Gezi tarihinden 14 gün önce gezi ücretini yatıranlara kişi başına 50 TL indirim veya peşin fiyatına 6 taksit.
Tur tarihinden 3 gün öncesine kadar kesintisiz iptal etme hakkı


SİZE ÖZEL TUR VEYA GRUP İNDİRİMİ İÇİN ARAYINIZ
TUR PROGRAMI
''Yılbaşı Turu'' Pamukkale Travertenleri, Karahayıt, Hierapolis Antik Kenti ve Müzesi, Aphrodisias, Kaklık Mağarası, Salda Gölü, Laodikeia

1.GÜN:BULUŞMA VE HAREKET, PAMUKKALE, HİERAPOLİS
Sabah saat 07.30 de Tempo Tur önünde buluşma ve hareket. Öğleden sonra Pamukkale'ye varış. Unesco Dünya Kültür Mirası listesinde yer alan Pamukkale, Hierapolis ve Karahayıt gezisi sonrası otelimize yerleşme. Otelin termal havuzundan yararlanabilirsiniz. Yılbaşı Gala yemeği ve konaklama otelimizde.
2.GÜN: APHRODISAS, SALDA GÖLÜ
Kahvaltı sonrası UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesinde yer alan Aphrodisias Antik Kenti'ne gidiyoruz. M.Ö. 5. yüzyılda kurulan kent, Roma İmparatorluğu döneminde gelişmiş, M.Ö. 1. yüzyıl ile M.S. 5. yüzyıllar arasında, başta heykelcilik olmak üzere önemli bir sanat merkezi haline gelmiş, Afrodit tapınağıyla ve Afrodit adına yapılan törenlerle ün salmıştır. Ünlü fotoğrafçı Ara Güler'in tesadüfen bulduğu antik kent Prof. Kenan Erim'in olağan üstü gayretiyle bugünkü durumuna gelebildi. Antik yapılar ve çok zengin heykel koleksiyonu barındıran müzesini de gezdikten sonra Türkiye’nin en berrak, en temiz ve en derin göllerinden olan Salda Gölü'ne varıyoruz. Göl manzarası eşliğinde kısa bir gezinti yaptıktan sonra otelimize dönüş. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

3.GÜN: LAODIKEIA, KAKLIK MAĞARASI, ANKARA

Kahvaltı sonrası yeni gün yüzüne çıkmaya başlayan Laodikeia Antik Kenti'ne gidiyoruz.  Helenistik kent, M.Ö. 3. yy.’ın ortalarında Seleukos Kralı II. Antiokhos tarafından karısı Laodike adına kurulmuştur. M.Ö. 130/129 yılında ise bölge tamamen Roma’ya  bağlanmıştır. Hristiyanlığın ilk 7 kilisesinden birine sahip olan kent, Erken Bizans Dönemi’nde metropollük seviyesinde dini bir merkez haline gelmiştir. Laodikeia, önemli arkeolojik kalıntılara sahiptir. Yaklaşık 5 kilometrekarelik alana yayılan Laodikeia’nın önemli ve günümüze kadar gelebilen yapıları içinde; Anadolu’nun en büyük stadyumu, iki  tiyatrosu, dört hamam kompleksi, beş agorası, beş nymphaeumu, iki anıtsal giriş kapısı ve diğer yapıları sayılabilir. Kentin dört tarafını ise nekropol alanları çevirir. Laodikeia, Hristiyanlık dünyası için çok önemlidir. Çünkü kent M.S. 4. yy.’dan itibaren "Kutsal Hac Merkezi" olma gibi dinsel bir özelliğe sahip olmuştur. Bu nedenle İncil’de adı geçen ve Laodikeia Kilisesi adına vahiy gönderilen bir kentte Laodikeia Kilisesi’nin ortaya çıkarılması, bu kutsallığı bir kat daha artırmaktadır. Kilise, Büyük Constantinus zamanında (M.S. 306-337), Hristiyanlığın M.S. 313 yılında Milano Fermanı ile serbest olmasıyla birlikte yapılmıştır. Bu yönüyle Hristiyanlık dünyasının en eski ve en önemli kutsal yapılarından biri olma özelliğini korumaktadır ve bu nedenle yapı bir hac kilisesidir. Daha sonra  Kaklık Mağarası'na gidiyoruz. Büyük bir yer altı deresinin oluşturduğu yer altı boşluğunun tavanının çökmesi sonucu oluşan Kaklık Mağarası, son derece ilginç özelliklere sahip bir mağaradır. Şekil olarak obruk gelişim özelliği gösteren mağaranın içinde, büyük bir traverten kitlesi vardır. Pamukkale’nin benzeri olan travertenler mağaranın hemen yakınında bulunan Kokarhamam Pınarı (Haydarbaba Pınarı) sularının mağaraya şelaleler yaparak akması sonucu oluşmuştur. Mağara gezimizin ardından  dönüş yolculuğu. Akşam saat 22.30 sularında Ankara'ya varış.

Sizleri önemsiyoruz! 

-Yurt içi seyahatlerde aşı kartı ibraz edilmesi zorunlu hale getirilmiştir.
Aşılarını tamamlamayan konuklarımızdan ise gezi başlangıcından en az 48 saat önce yapılmış negatif sonuçlu PCR testi istenecektir.
-Tüm araçlar, her tur öncesi dezenfekte edilecek ve tüm araçlarda el dezenfektanı bulundurulacaktır.
-Seyahatlerde maske zorunluluğu olacaktır.
-Tüm rehberlerimiz bilgilendirilmiş ve her zaman olduğu gibi tur süresince sizlere yardımcı olacaktır.
-Gezimizde alınan sağlık ve seyahat  önlemleri, kamu otoriteleri genelgeleri ile güncellenecektir.
DİKKAT:
Kayıt sırasında satış danışmanımıza HES kodunuzu vermeyi unutmayınız.
HES kodu nasıl alınır lütfen tıklayınız


HİZMET BEDELİ VE KAPSAMI
Tur esnasında kullanılmayan hizmet bedelinin sonradan iadesi mümkün değildir.
Turlarımız otel, ulaşım aracı, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez.
Tempo Tur'un gündüz gerçekleştirilen tüm tur programlarında "ekstra tur bedeli" adı altında ayrıca para toplanmaz.

Ulaşım
Otobüs, Midibüs veya Minibüs ile
Ücrete Dahil Olanlar
Özel ulaşım, otelde konaklama(2), kahvaltı(2), akşam yemekleri(2), yılbaşı eğlencesinde limitsiz yerli alkollü ve alkolsüz içecek, Milli park ve özel müze giriş ücretleri (Kaklık Mağarası), Seyahat güvence poliçesi, Rehberlik hizmetleri ve KDV.
Ücrete Dahil Olmayanlar
1. gün kahvaltı, tüm öğle yemekleri, son gün akşam yemeği, TC Kültür Bakanlığı'na bağlı müze ve ören yeri giriş ücretleri, yemeklerde alınacak alkollü ve alkolsüz içecekler, 
Dileyen konuklarımız bir senelik geçerliliği olan MÜZEKART (60 TL)  alabilir ya da bu tur için 180 TL ödeyerek T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı müze ve ören yerlerine girebilirler.
MÜZEKART UYGULAMASI
Müzekart, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından sadece Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına verilen bir karttır. 
Bir yıl boyunca Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı olan tüm müzelerde ve ören yerlerinde geçerli olup ücretsiz ziyaret sağlar. 
Gerekli Malzemeler
Rahat bir yürüyüş giysisi, anorak, yağmurluk, yürüyüş ayakkabısı, koruyucu krem, kazak, anorak, yedek ayakkabı, yedek çorap, yedek çamaşır ve giysi, küçük sırt çantası , su kabı, gözlük, fotoğraf makinesi, pil, yedek film veya yedek hafıza kartı, şarj aleti, anti bakteriyel jel, mayo, havlu, terlik.
Diğer Bilgiler
-ÖĞLE YEMEKLERİ:
Gezi ücretine dahil olmayan yemeklerde rehberlerimiz yer veya yerler önerir, ancak önerilen yerlerden hizmet alma zorunluluğu yoktur. Gezi programını aksatmamak koşuluyla konuklarımız diledikleri yerden hizmet alabilirler.
-Müzekart'ı olanlar, 65 yaş üstü ve 17 yaş altı kişiler için müzeler ücretsizdir.
-Müzekart sahibi olun 60 TL ye müzelerden bir yıl boyunca ücretsiz yararlanın.
 Taksit Seçenekleri
Yorum Yaz, Yorum Oku
İki kişilik odada kişi başı Tek kişilik oda Odada 3. Kişi Çocuk
Taksit Sayısı Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar
Tek Çekim 2290,00 TL 0,00 TL 2290,00 TL 3040,00 TL 0,00 TL 3040,00 TL 2230,00 TL 0,00 TL 2230,00 TL 1750,00 TL 0,00 TL 1750,00 TL
4 572,50 TL 0,00 TL 2290,00 TL 760,00 TL 0,00 TL 3040,00 TL 557,50 TL 0,00 TL 2230,00 TL 437,50 TL 0,00 TL 1750,00 TL
4 601,13 TL 0,00 TL 2404,50 TL 798,00 TL 0,00 TL 3192,00 TL 585,38 TL 0,00 TL 2341,50 TL 459,38 TL 0,00 TL 1837,50 TL
Yapılan Yorumlar