Kaş, Kalkan, Fethiye, Ölüdeniz, Likya Kentleri ::: Tempo Tur: Yurt içi turlar, yurt dışı turlar, karadeniz turları
Kaş, Kalkan, Fethiye, Ölüdeniz, Likya Kentleri
Paylaş :
Tur Tarihleri
Duraklar
1-23.15 -Necatibey Cad. Demirtepe Köprüsü altı
2-23.30 Tempo Tur önü
3-23.40 Milli Kütüphane - Bahçelievler
4-23.43 Söğütözü-Armada önü
5-23.45 Bilkent Köprüsü altı
6-23.48 Ümitköy Köprüsü altı
7-23.50 Koru Sitesi Migros karşısı
8-23.55 Yaşamkent BP Benzinlik önü Lütfen kesin kayıt yaptırırken bineceğiniz durağı arkadaşımıza yazdırınız.
Dönüşte aracımız Necatibey Caddesi'ne girmeyecek, buradan binenleri Bakanlıklar Vekaletler Caddesi - Atatürk Bulvarı köşesinde bırakılacaktır.
Durak Krokileri
Konaklanacak Oteller
Villa Daffodil Otel  
Turizm Bakanlığı denetiminde, özel tesis belgeli

6 GECE YARIM PANSİYON KONAKLAMA, 3 GÜN YEMEKLİ TEKNE GEZİSİ
 
İki Kişilik Odada Kişi Başı
0,00 TL -
Tek Kişilik Oda
0,00 TL -
Odada 3. Kişi
0,00 TL -
Çocuk (7-12)
0,00 TL -
Bebek (0-6)
0,00 TL -
* Çocuk indirimleri anne-baba veya iki büyükle aynı odayı paylaştığında geçerlidir.
 
Erken Rezervasyon ve İndirim Avantajları
Gezi tarihinden 21 gün önce kesin kayıt yaptıranlara kişi başı 50 TL indirim veya peşin fiyatına 4 taksit.
Rezervasyon yapılan tarihe göre yukarıdaki indirimlerden sadece biri uygulanır.
Kampanya döneminde kurum indirimleri uygulanmaz.
10 KİŞİ VE ÜSTÜ GRUP İNDİRİMİ İÇİN BİZİ ARAYINIZ
TUR PROGRAMI

Kaş, Kaş Anfi Tiyatro, Ölüdeniz, Belcekız, Kayaköy, Mavi Mağara , Kelebekler Vadisi, Akvaryum Koyu , St.Nicholas Adası, Deve Plajı, Dalyan, Göcek, Xanthos, Patara Antik Kenti, Kalkan, Kaputaş Plajı, Fethiye Yat Limanı, 12 Adalar, Kayaköy, Saklıkent Kanyonu, Tlos, Yakapark. En güzel 10 Mavi Bayraklı plajın üçünde denize girme olanağı (Ölüdeniz Kumburnu Plajı, Patara Plajı, Kalkan Halk Plajı)

1.GÜN: ANKARA, FETHİYE
Akşam saat 23.30 da TEMPO TUR önünde buluşma ve hareket.
2.GÜN: ÖLÜDENİZ, FETHİYE
Sabah saatlerinde Fethiye'ye varış. Otelde kahvaltı sonrası isteyen misafirlerimiz otelin yüzme havuzundan faydalanabilirler. (Odalarımıza otelin müsaitlik durumuna göre en geç saat 14.00'e kadar giriş yapabileceğiz). Öğleden sonra ismini bir efsaneden alan Ölüdeniz'e (Fethiye-Ölüdeniz arası yaklaşık 12 km'dir) hareket ve yüzme molası. Akşam yemeği ve konaklama Fethiye'deki otelimizde.
3.GÜN: ÖLÜDENİZ, KELEBEKLER VADİSİ, AKVARYUM KOYU, MAVİ MAĞARA, ST.NICOLAS ADASI, DEVE PLAJI, SOĞUKSU
Kahvaltı sonrası Ölüdeniz'e ismini veren; uzun kumsalı, kıyıya kadar uzanan çam ağaçları ve sürekli değişen mavisiyle dünyada hayranlık uyandıran lagüne gidiyoruz. Ölüdeniz'den çıkacağımız tekne ile, Mavi Mağara , Kelebekler Vadisi, (Kelebekler vadisi sit alanı olduğundan iskele yoktur) Akvaryum Koyu , St.Nicholas Adası, Deve Plajı ve Soğuksu'dan oluşan yüzme molaları ile Akdeniz'in muhteşem kristal renkli sularında yüzerek, teknede yemeğimizi yiyoruz. Tekne gezimizin ardından otelimize geri dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Yemek sonrası durmak yok, Fethiye Limanı ve çarşılarını keşfetmeye çıkıyoruz. Hava koşulları, teknenin Kelebekler Vadisi'ne yanaşmasına uygun değilse rota değişikliği yapılabilir. 
4.GÜN: DALYAN, İZTUZU PLAJI, FETHİYE
Kahvaltı sonrası Dalyan'a hareket. Dalyan'da çıkacağımız yemekli tekne turunda , Rıza Çavuş Çamur Banyosu, Kanalları, Köyceğiz Gölü'nü görecek ve Dalyan Caretta Caretta deniz kaplumbağaları ile meşhur İztuzu plajı'nda yüzme molası veriyoruz. Tekne gezisi ve yüzme molasının ardından Göcek Yat Limanı'na giderek Türkiye'nin en güzel marinasını geziyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Fethiye'deki otelimizde.
5.GÜN: PATARA ANTİK KENTİ, KAŞ, KALKAN, FETHİYE
Kahvaltı sonrası daha çok gezmek ve öğrenmek için erkenden yola çıkıyoruz. Patara Antik Kenti’nin gezilmesi ve yüzme molası ardından Kaş'a gidiyoruz. Kaş'ta vereceğimiz öğle yemeği molası öncesi, Anfi tiyatro ve Likya Lahiti’ni görüyoruz. Öğleden sonra Kalkan'a hareket. Kalkan'da iç içe geçmiş şirin evleri ve dar sokaklarıyla ilçeye özgü mimari dokusu arasından yat limanına yürüyerek indikten sonra halk plajında yüzme molası veriyoruz. Daha sonra Kaputaş plajı'nda, fotoğraf severlere panoramik fotoğraf çekme imkanı ile dönüş yolculuğumuzu daha da keyifli hale getiriyoruz. Gördüğümüz güzelliklerin dinginliği ve mutlu yorgunluğuyla günü noktalıyoruz.  Akşam yemeği ve konaklama Fethiye'deki otelimizde.
6.GÜN: GÖCEK KÖRFEZİ, 12 ADALAR, FETHİYE
Kahvaltı sonrası Fethiye Limanı’ndan başlayacak tekne turu ile Göcek Körfezi'nde bulunan 12 Adalar ve çevresini geziyor, turkuaz renkli koylarda doyasıya yüzüyoruz. Akşam tekne turu sonrası Fethiye Yat Limanı'nı geziyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Fethiye'deki otelimizde.
7.GÜN: XANTHOS, SAKLIKENT, TLOS, YAKAPARK, FETHİYE
Kahvaltı sonrası Unesco Dünya Kültür Miras Listesi'nde yeralan Likya'nın başkenti Xanthos Antik Kenti'ne hareket. Antik kent gezimizin ardından kendimizi serin sulara bırakmaya gidiyoruz. Gizli cennet Saklıkent'te kanyon içerisinde akan nehirde yürüyüş yapıyoruz. Antik Likya kentlerinden biri olan Tlos ve Yakapark'ta bulunan alabalık çiftliği gezisi sonrası otele dönüş ve havuz keyfi. Dileyenleri Belcekız plajı'na götüreceğiz. Akşam yemeği ve konaklama Fethiye'deki otelimizde.
8.GÜN: KAYAKÖY, ANKARA
Kahvaltı sonrası Kaya Çukuru Yarımadası'ndaki eski adı “Levissi” olan, hüzünlü öyküsüyle geride derin izler bırakan Kayaköy’ü ziyaret edeceğiz. Kayaköy, mimari yapısıyla, dar sokaklarıyla, kiliseleriyle görenleri tarihi bir yolculuğa çıkarmaktadır. Bir zamanlar Türklerle Rumların birlikte yaşadığı Kayaköy, Fethiye-Ölüdeniz arasında 65 metre yükseklikte bir tepenin yamacına ve onun önündeki "Kaya Çukuru" denen ovaya yayılmış bir yerleşim yeridir. Araştırmalar Kayaköy'ün antik Karmillassos Kenti üzerine kurulduğunu gösteriyor. Kayaköy, bölgede yaşayan Rumlar tarafından Likya uygarlığının kalıntıları üzerine kurulmuştur. Bir dönem 6500 kişinin yaşadığı köy, kiliseleri, eczane, hastane, okul, postanesi ve zanaat atölyeleri ile yörenin en büyük sosyal ve ticaret merkezi konumuna gelmiştir. Aynı zamanda basımevi bulunan köyde yörenin tek gazetesi çıkarılmaya başlanmıştır. 1922 yılında Türk ve Yunan hükümetleri arasında yapılan "değişim anlaşması" gereğince, Kayaköy'de yaşayan Rumlar ile Batı Trakya'da yaşayan Türkler karşılıklı olarak göç ettirilmiş. Yöreye gelen Türkler, çevre ve yaşam koşullarına uyum sağlayamadıkları için yamaçta bulunan evlere değil de Kayaköy'ün önündeki düzlüğe ya da başka kentlere yerleşmeyi tercih etmiştir. Kentin aşağı mahallesindeki Panayia Pirgietissa Kilisesi ile, yukarı mahalledeki Taksiyarhis Kilisesi önemli mimari örnekler olarak halen ayaktadır. Gezimizin ardından dönüş yolculuğu. Akşam 22.30 sularında Ankara'ya varış. 

Ulaşım
OTOBÜS İLE ULAŞIM
Ücrete Dahil Olanlar
Otobüsle özel ulaşım, otelde konaklama (6), kahvaltı (7), akşam yemeği (6),yemekli tekne gezisi (3), SEYAHAT GÜVENCE SİGORTA POLİÇESİ, milli park ve özel müze giriş ücretleri, rehberlik hizmetleri ve KDV.
Ücrete Dahil Olmayanlar
Son gün akşam yemeği, üçüncü, dördüncü ve altıncı gün hariç tüm öğle yemekleri, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı müze ve ören yerleri giriş ücretleri, yemeklerde alınacak alkollü ve alkolsüz içecekler.
Dileyen konuklarımız bir senelik geçerliliği olan MÜZEKART (70 TL)  alabilir ya da bu tur için 55 TL ödeyerek T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı müze ve ören yerlerine girebilirler.
HİZMET BEDELİ VE KAPSAMI
Tur esnasında kullanılmayan hizmet bedelinin sonradan iadesi mümkün değildir.
Turlarımız otel, ulaşım aracı, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez. 
Tempo Tur'un gündüz gerçekleştirilen tüm tur programlarında "ekstra tur bedeli" adı altında ayrıca para toplanmaz. 
MÜZEKART UYGULAMASI
Müzekart, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından sadece Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına verilen bir karttır. 
Bir yıl boyunca Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı olan tüm müzelerde ve ören yerlerinde geçerli olup ücretsiz ziyaret sağlar. 
Gerekli Malzemeler
Rahat bir yürüyüş giysisi, mayo, havlu, terlik, yürüyüş ayakkabısı, koruyucu krem, kazak, yedek ayakkabı, yedek çorap, yedek çamaşır ve giysi, şapka, küçük sırt çantası , su kabı, gözlük, fotoğraf makinesi, pil, yedek film, yedek hafıza kartı ve şarj aleti, antibakteriyel jel.
Diğer Bilgiler
-ÖĞLE YEMEKLERİ: Gezi ücretine dahil olmayan yemeklerde rehberlerimiz yer veya yerler önerir, ancak önerilen yerlerden hizmet alma zorunluluğu yoktur. Gezi programını aksatmamak koşuluyla konuklarımız diledikleri yerden hizmet alabilirler.
 Taksit Seçenekleri
Yorum Yaz, Yorum Oku
İki kişilik odada kişi başı Tek kişilik oda Odada 3. Kişi Çocuk
Taksit Sayısı Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar
Tek Çekim 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL
4 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL
Yapılan Yorumlar