Divali Festivali Hindistan, Nepal Turu ::: Tempo Tur: Yurt içi turlar, yurt dışı turlar, karadeniz turları
Divali Festivali Hindistan, Nepal Turu
Paylaş :
Tur Tarihleri
21.10.2019 - 31.10.2019
Konaklanacak Oteller
Aşağıdaki oteller veya benzerlerinde konaklanacaktır.
Jaipur: Radisson Jaipur City Center 5*
Agra: Jaypee Palace Hotel 5*
Varanasi: Clarks Varanasi Hotel 5*
Delhi: Itc Welcome Dwarka 5*
Kathmandu: Soaltee Crowne Plaza 5*
5* Otellerde 9 gece konaklama, 9 Akşam yemeği
 
İki Kişilik Odada Kişi Başı
2640,00 USD - 15581,54 TL
Tek Kişilik Oda
3280,00 USD - 19358,89 TL
Odada 3. Kişi
2610,00 USD - 15404,48 TL
Çocuk (3-11)
2500,00 USD - 14755,25 TL
Bebek (0-2)
0,00 USD - 0,00 TL
* Çocuk indirimleri anne-baba veya iki büyükle aynı odayı paylaştığında geçerlidir.
 
Erken Rezervasyon ve İndirim Avantajları
Tur tarihinden 60 Gün öncesine kadar, kişi başı 100 USD yatıranlara oda başına 100 USD indirim veya peşin fiyatına 4 taksit. 
Tur tarihinden 35 Gün öncesine kadar, kesin kayıt yaptıranlara oda başına 50 USD indirim.
Rezervasyon yapılan tarihe göre yukarıdaki indirimlerden sadece biri uygulanır.
Türk Lirası fiyatlarımız bilgilendirme amaçlıdır. Ödeme yapılan günlerdeki, Merkez Bankası efektif satış kurundan hesaplanarak ücret tahsil edilir.
İSTANBUL'DAN KATILACAKLARA 100 USD İNDİRİM
10 KİŞİ VE ÜSTÜ GRUP İNDİRİMİ İÇİN BİZİ ARAYINIZ
TUR PROGRAMI
''Divali Festivali''
Hindistan turu : Delhi, Varanasi,  Agra, Jaipur, Divali Festival Kutlamaları
Nepal Turu: Kathmandu, Thamel, Swayambhunath, Bhaktapur, Boudhanath, Patan


*PROGRAMDA YAZAN TÜM ÇEVRE GEZİLERİ FİYATA DAHİLDİR.

1.GÜN: ANKARA, İSTANBUL, DELHİ | 21 Ekim 2019
Saat  13.00 TEMPO TUR önünde buluşma ve özel otobüsümüzle Esenboğa Havalimanı'na transfer. Bilet  ve bagaj işlemlerinin yapılması,
Saat  16.05  TK 2153 sefer sayılı uçakla Ankara’dan hareket,
Saat  17.20  İstanbul Havalimanı'na varış. Gezimize İstanbul'dan katılan ve bilet, pasaport, bagaj işlemlerini kendileri tamamlamış konuklarımızla dış hatlar terminalinde buluşma.
Saat  20.20 TK 716 sefer sayılı uçakla İstanbul’dan Delhi’ye hareket. Geceleme uçakta
2.GÜN:  DELHİ, JAİPUR | 22 Ekim 2019
04.35  Hindistan’ın başkenti Yeni Delhi’ye varış. Pasaport, vize ve gümrük işlemleri sonrası özel aracımız ile "Pembe Şehir" olarak da bilinen Jaipur’a hareket. Hindistan gezimizin ilk durağı olan Jaipur’da dinlenmek ve otele yerleşmek için verilecek serbest zamanın ardından market bölgesini rehberimiz eşliğinde gezeceğiz. Akşam yemeği ve konaklama Jaipur’da.
3.GÜN:  JAİPUR | 23 Ekim 2019
Sabah kahvaltısı ardından yapılacak Jaipur şehir turunda Jaipur Mihracesi‘nin konutunu da kapsayan ve bazı bölümleri müzeye dönüştürülen Şehir Sarayı ve  en eski rasathanelerden Jantar Mantar görülecektir.1728 yılına kadar devletin antik başkenti olan Amber Kalesi'ne hareket ve fil üstünde veya jiplerle kaleye çıkış. Cam Sarayı, Sheesh Mahal’in görülmesinin ardından kent merkezine dönüş. Akşam yemeği ve konaklama Jaipur’da.
4.GÜN: JAİPUR, AGRA | 24 Ekim 2019
Kahvaltının ardından Jaipur’dan Agra’ya doğru yola çıkıyoruz. Öğle saatlerinde Agra'ya varışımızın ardından Şah Cihan tarafından eşi Mümtaz Mahal adına yaptırılan ve UNESCO DÜNYA KÜLTÜR MİRASI Listesinde yer alan Taj Mahal gezilecektir. (Taj Mahal içerisine el çantası, sigara, çakmak ile girilmesine izin verilmez, lütfen otobüste bırakalım).  Akşam yemeği ve konaklama Agra’da.
5.GÜN: AGRA | 25 Ekim 2019
Kahvaltıdan sonra Hindistan'da kurulmuş bir din olan Sihizm'in en önemli tapınaklarından olan Guru ka Tal tapınağı gezilecektir. (Sih tapınaklarına girerken ayakkabı ve çorap çıkartmak zorunludur.) Öğleden sonra ise UNESCO DÜNYA MİRAS Listesinde yer alan Agra Kalesi gezilecektir. 11. Yüzyıldan bu güne oldukça iyi korunmuş bir biçimde ulaşan, Delhi'nin İlk Sultanının da yaşadığı Agra Kalesinin gezilmesinin ardından akşam yemeği ve konaklama Agra’da.
6.GÜN:  AGRA, DELHİ, VARANASİ | 26 Ekim 2019
Sabah kahvaltının ardından Delhi’ye hareket ediyoruz. Delhi’ye varışımızın ardından havalimanına transfer. BY UK 994 sefer sayılı iç hatlar uçuşu ile saat 13.20’de Delhi’den Varanasi’ye hareket. 15.00’da Varanasi’ye varışımızın ardından Şehrin panoramik olarak görülmesinden sonra otelimize yerleşme. (Delhi -Varanasi uçuşumuzun imkan verdiği sürece, bu akşam sadece taksi ücretlerini ödeyerek, rehberimiz eşliğinde Ganj Nehri kıyısında güneş batımı ritüellerini görmeye gidebiliriz). Akşam yemeği ve konaklama Varanasi’de.
7.GÜN: VARANASİ, DELHİ | 27 Ekim 2019
Bu sabah Hinduların kutsal kenti Varanasi'de, güneşin doğduğu saatlerde yapacağımız Ganj Nehri tekne gezimizde; Sadhular, yoga yapanlar, hacılar, çamaşır yıkayanlar, yıkanma ayinleri ve Manikarnika Gath'da ölü yakma törenlerini izleyip nehrin kenarında bulunan “gath” olarak bilinen yerleri geziyoruz. Otelde alacağımız kahvaltının ardından havalimanına transfer. UK 955 sefer sayılı iç hatlar uçuşu ile saat 15.15’de Varanasi’den Delhi’ye hareket. Saat 17.00’de Hindistan’ın başkenti Yeni Delhi’ye varışımızın ardından Divali kutlamalarına katılacağız. Hinduların aydınlığın karanlığa karşı zaferini sembolize eden aydınlatmalar, mumlar ve havai fişekler ile “ışık festivali” olarak kutladıkları bu özel günde geleneksel bir akşam yemeği yiyeceğiz. Konaklama Delhi’de.
8.GÜN: DELHİ | 28 Ekim 2019
Sabah kahvaltı sonrası, Eski Delhi’de; Jama Mescid (Delhi Camisi) ve Mahatma Gandi’nin yakıldığı tören alanı Raj Gat gezilecektir. Daha sonra Yeni Delhi’de; Hint Kapısı, Savaş Anıtı Kemeri, Başkanlık Sarayı, Parlamento Binası’nın görülmesi ardından; UNESCO DÜNYA KÜLTÜR MİRASI Listesinde yer alan Qutub Minar Açık Hava Müzesi gezilecektir. Akşam yemeği ve konaklama Delhi’de.
9.GÜN: DELHİ, KAHTHMANDU | 29 Ekim 2019
Kahvaltının ardından Nepal gezimize başlamak üzere Delhi Havalimanı’na transfer. Air India AI215 sefer sayılı dış katlar uçuşu ile saat 12.50’de hareket. Saat 14.35’de Nepal’in başkenti Kathmandu’ya varış. Bugün UNESCO DÜNYA KÜLTÜR MİRASI Listesinde yer alan Bhaktapur (Bhadgaon) Kathmandu'nun en turistik ve ilginç mahallesi olan Thamel semtinde yürüyüş de yapıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Kathmandu’da.
10.GÜN: KATHMANDU | 30 Ekim 2019
Sabah kahvaltı sonrası yapacağımız panoramik şehir turunda; UNESCO DÜNYA KÜLTÜR MİRASI Listesinde yer alan Durbar Meydanı’nda; 19.yy neoklasik mimarisi ile dikkat çeken Kraliyet Sarayı Gaddi Baithak ile yaşayan Tanrıça Kumari'nin evi Kumari Ghar görülecektir. Kathmandu’da 2000 sene önce kurulmuş olan tarihi Buda Tapınağı Swayambhunath’ı, Tibet’li göçmenlerin kurduğu Budist haç merkezi Boudhanath’ı ve UNESCO DÜNYA KÜLTÜR MİRASI Listesinde yer alan Patan'da Durbar Meydanı gezilecektir. Akşam yemeği ve konaklama Kathmandu’da.
11. GÜN: KATHMANDU | 31 Ekim 2019
Kahvaltının ardından saat 09.00'da havalimanına transfer.
12.55 TK 727 sefer sayılı uçakla Kathmandu’dan hareket,
18.50  İstanbul Havalimanı'na  varış ve pasaport işlemlerinden sonra  iç hatlar terminaline geçiş ve İstanbul’dan ayrılacak misafirlerimizle vedalaşma.
21.00  TK 2182 sefer sayılı uçakla İstanbul’dan hareket,
22.20 Ankara Esenboğa Havalimanı'na varış.
Gümrük işlemlerinden sonra özel otobüsümüzle Tempo Tur önüne transfer ve gezimizin sonu.

BLOG: 
Kansav Arslan'ın Hindistan turu yazısını okumak için lütfen tıklayınız

Tur görevlisi
Kansav Arslan
Ulaşım
THY ile ANKARA VE İSTANBUL'DAN
Vize
TÜM PASAPORTLARA VİZE GEREKİR.
Bu turumuz için tek girişli Hindistan ve Nepal vizesi yeterlidir. Nepal vizesi tur esnasında havalimanından alınmaktadır.
Hindistan vizesinde parmak izi uygulamasına geçildi.
Pasaportun süresi tur bitiş tarihi itibariyle en az 6 ay geçerli olması şarttır. Bu ve buna benzer sebeplerle ülkeye giriş yapamayan yolcuların sorumluluğu pasaport sahibine aittir.
Dışişleri Bakanlığı'nın yayımlamış olduğu resmi pasaportun geçerlilik sürelerine asağıdaki linkten ulaşabilirsiniz
http://www.mfa.gov.tr/resmi.tr.mfa 
Ücrete Dahil Olanlar
- THY ile Ankara – İstanbul - Delhi ve Kathmandu –İstanbul - Ankara uçuşları,
- Delhi- Varanasi – Delhi arası iç hat uçak bileti
- Delhi Kathmandu arası dış hat uçak bileti
- THY ile Ankara-İstanbul gidiş-dönüş bağlantı uçuşları 100 USD dahil
- Havalimanı vergileri
-Tempo Tur- Esenboğa Havalimanı arası transferler
-5 Yıldızlı otellerde 9 gece konaklama
-Kahvaltılar (9)
-Akşam yemekleri (9)
-Nepal turunda şehir giriş biletleri
-Nepal turu ve Hindistan turu programında yazan müzelerin giriş ücretleri fiyata dahildir,
-Havalimanı / otel / havalimanı transferleri,
-SEYAHAT SİGORTA POLİÇESİ,
-Uçakta 20 kg. bagaj hakkı
-Türkçe rehberlik hizmetleri
-KDV
Ücrete Dahil Olmayanlar
-125 USD Hindistan vize ve servis ücreti(Nakit tahsil edilir) (Hindistan için yeşil-hususi pasaportlara da vize gereklidir)
-Nepal vizesi 30 USD ve 1 adet güncel fotoğraf ile sınırda alınacaktır. 
-15 TL Yurt dışı çıkış vergisi pulu (Acentemizden temin edebilirsiniz) 
- Tüm öğle yemekleri
-Programda dahil olmayan diğer müze giriş ücretleri
-Bahşişler (Hindistan turlarında; Yerel rehber, şoför, restoran ve benzeri bahşişleri grup adına dağıtmak üzere, tur liderimiz gezi başında kişi başı 45 $ toplamaktadır/ katılım zorunludur)
-Varanasi'deki dini ritüeller turu (sadece kişi başı 7$ bisiklet taksi ücreti vererek katılabilirsiniz)
-Ücretli televizyon kanalları (pay tv),
-Alkollü ve alkolsüz içecekler, telefon, ütü, ilaç vs. gibi kişisel harcamalar.

Gerekli Malzemeler
Kazak, anorak, terlik, şapka, bere, su kabı(matara-termos), güneş kremi, antibakteriyel jel, küçük sırt çantası , yedek giysi, yedek çamaşır ve çorap, fotoğraf makinesi, pil, yedek film, yedek hafıza kartı ve şarj aleti.Hindistan turunda tozlu bölgelerde etkilenmemek için maske getirmeniz, açık hava camilerinde gezerken ayakkabınız veya çorabınız üzerine giymeniz için galoş bulundurmanız önerilir.
 Taksit Seçenekleri
Yorum Yaz, Yorum Oku
İki kişilik odada kişi başı Tek kişilik oda Odada 3. Kişi Çocuk
Taksit Sayısı Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar
Tek Çekim 15581,54 TL 0,00 TL 15581,54 TL 19358,89 TL 0,00 TL 19358,89 TL 15404,48 TL 0,00 TL 15404,48 TL 14755,25 TL 0,00 TL 14755,25 TL
6 2804,68 TL 0,00 TL 16828,07 TL 3484,60 TL 0,00 TL 20907,60 TL 2772,81 TL 0,00 TL 16636,84 TL 2655,95 TL 0,00 TL 15935,67 TL
Yapılan Yorumlar