Paris, Loire Vadisi Şatoları, Bordeaux Turu ::: Tempo Tur: Yurt içi turlar, yurt dışı turlar, karadeniz turları
Paris, Loire Vadisi Şatoları, Bordeaux Turu
Paylaş :
Tur Tarihleri
Konaklanacak Oteller

Aşağıdaki oteller veya benzerlerinde konaklanacaktır.
Paris – Forest Hill LaVilette ****
Orleans – Hotel Empreinte Orleans ****
Bordeaux – Hotel Mercure Gare Saint Jean ****

4* Otellerde 7 gece konaklama
 
İki Kişilik Odada Kişi Başı
1840,00 EURO - 12436,74 TL
Tek Kişilik Oda
2225,00 EURO - 15039,00 TL
Odada 3. Kişi
1810,00 EURO - 12233,97 TL
Çocuk (3-11)
1700,00 EURO - 11490,47 TL
Bebek (0-2)
0,00 EURO - 0,00 TL
* Çocuk indirimleri anne-baba veya iki büyükle aynı odayı paylaştığında geçerlidir.
 
Erken Rezervasyon ve İndirim Avantajları

Tur tarihinden 60 Gün öncesine kadar, kişi başı 100 € yatıranlara oda başına 100 € indirim veya peşin fiyatına 4 taksit.
Tur tarihinden 35 Gün öncesine kadar, kesin kayıt yaptıranlara oda başına 50 € indirim.
Rezervasyon yapılan tarihe göre yukarıdaki indirimlerden sadece biri uygulanır.
Satış günü geçerli olan Merkez Bankası döviz kuru uygulanarak TL cinsinden kesin fiyat belirlenecektir.
İSTANBUL'DAN KATILACAKLARA 100 € İNDİRİM


10 KİŞİ VE ÜSTÜ GRUP İNDİRİMİ İÇİN BİZİ ARAYINIZ
TUR PROGRAMI
Paris, Orleans, Loire Vadisi, Chenonceau Şatosu, Amboise, Close Luce Köşkü, Cheverny Şatosu, Chambord Şatosu, Blois, Villandry Şatosu, Tours, Bordeaux, Arcachon, St. Emillion

*PROGRAMDA YAZAN TÜM ÇEVRE GEZİLERİ ÜCRETE DAHİLDİR

1.GÜN: ANKARA, İSTANBUL, PARİS | 
Sabah saat 04.30’da Kuğulu Park karşısı TEMPO TUR önünde buluşma ve Esenboğa Havalimanı'na transfer. Bilet ve bagaj işlemlerinin yapılması.
06.25 THY TK 7241 sefer sayılı uçakla Ankara’dan hareket.
07.35 İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı'na varış. Gezimize İstanbul’dan katılan; bilet, bagaj ve pasaport işlemlerini kendileri tamamlamış yolcularımızla dış hatlar terminalinde buluşma.
08.35 THY TK 1819 sefer sayılı uçakla İstanbul’dan Paris’e hareket.
10.25’da Paris’e varış. Bugün yapılacak panoramik şehir turunda dünyaca ünlü alışveriş caddesi Champs-Elysées, Unesco Dünya Kültür Mirası Listesinde yer alan Zafer Takı ve Eiffel Kulesi, Concorde Meydanı, Alexandre III Köprüsü, Meclis binası, Tuillirie Bahçeleri, Vendome Meydanı, Madelain Kilisesi, Opera Meydanı ve binası görülecek yerler arasındadır. Konaklama Paris’te.
2.GÜN: PARİS, ORLEANS | 
Sabah kahvaltının ardından Paris’te yapılacak panoramik şehir turumuza devam ediyoruz. Notre Dame Katedrali, Montmare Ressamlar Tepesi ve SacreCouer Bazilikası, Askeri müze, Napoléon'un Mezarı, Chatelet Meydanı, Ile de laCité, görülecek yerler arasındadır. Öğleden sonra adı Azize Jeanned'Arc ile anılan Orléans’a hareket. Orléans’da yapılacak panoramik şehir turunda kentin en büyük meydanı olan Place de Martroi, tarihi kent merkezinde yer alan Beyaz Kule, 12. yy’da roman stilinde inşa edilen St. Pierre Kilisesi,tarihi Belediye Binası ve Kardinal Sarayı’nı görecek, kentin tarihi dokusunu yaşatan dar sokaklarında yürüyüş yapacağız. Konaklama Orleans’da.
3.GÜN: ORLEANS “Chenonceau Şatosu, Amboise, Clos-Lucé Köşkü” | 
Sabah kahvaltı sonrası “Şatolar Vadisi” olarak anılan ve UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi'nde yer alan Loire Vadisi gezimize başlıyoruz. İlk durağımız 13.yy’da nehir üzerine inşa edilen ve büyüleyici mimarisi ile vadinin incisi kabul edilen Chenonceau Şatosu (giriş ücreti dahil.) Hanımlar Şatosu adıyla da anılan şatonun gezilmesinin ardından tarihi Kraliyet merkezi Amboise’e hareket. Loire Nehri kıyısında kurulan kentte yapılacak panoramik şehir turunda Amboise Şatosu ve Leonardo Da Vinci’nin mezarının bulunduğu Saint Hubert Şapeli görülecek yerler arasındadır. Öğleden sonra Kralın baş mimarı olarak görev yaptığı üç yıl boyunca Leonardo Da Vinci’nin yaşadığı Clos-Luce Köşkü’nün (giriş ücreti dahil) gezilmesinin ardından Orleans’a dönüş. Konaklama Orleans’da.
4.GÜN: ORLEANS “Cheverny Şatosu,Chambord Şatosu, Blois” | 
Sabah kahvaltı sonrası Loire Vadisi’ne şatolar turumuza devam ediyoruz. Bu gün ilk durağımız Tenten'in Maceraları çizgi romanlarında resmedilen ve bu nedenle Tenten Şatosu adıyla da anılan Cheverny Şatosu. İç dekorasyonu korunan ve şato yaşamını gözler önüne seren bir müzeye dönüştürülen şatonun (giriş ücreti dahil) gezilmesinin ardından Blois’e hareket. Loire Nehri kıyısına kurulan ve bir dönem kralların ikamet ettiği Blois’de yapılacak panoramik şehir turunda 13-17. yüzyıllar arasındaki bütün mimari dönemlerinden izler taşıyan Blois Şatosu, Harry Houdini’nin adını aldığı ünlü Fransız İlüzyonist Robert-Houdin’in pencerelerinden ejderha heykelleri çıkan evi ve görkemli Saint-Louis Katedrali görülecek yerler arasındadır. Öğleden sonra bölgenin en büyük Şatosu olan Chambord Şatosu’nu ziyaret ediyor, burada verilecek fotoğraf molasının ardından Orléans’a dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Orleans’da.
5.GÜN: ORLEANS, VILLANDRY ŞATOSU, TOURS, BORDEAUX |
Sabah kahvaltının adından vadide göreceğimiz son şato olan Villandry Şatosu’na hareket. Süs, Aşk, Su, Sebze, Şifalı bitkilerden oluşan eşsiz bahçeleri ile ünlenen şatonun bahçelerinin gezilmesinin (giriş ücreti dahil) ardından Vadi’nin bitiminde yer alan Tours kentine hareket. Panoramik Tours şehir turunda tarihi kent merkezinde yer alan ve ortaçağ dokusunu koruyan dar sokaklar, Plumereau Meydanı, Şarlman Kulesi, görkemli Saint-Gatien Katedrali ve Belediye Sarayı Binası görülecek yerler arasındadır. Akşamüstü Bordeaux’a hareket. Konaklama Bordeaux’da.
6.GÜN: BORDEAUX “St. Emilion” | 
Kahvaltı sonrası yapılacak panoramik Bordeaux şehir turunda kentin UNESCO Dünya Kültür Mirası listesi'nde yer alan tarihi şehir merkezi, şehir kapısı, Bordeaux Katedrali ve Notre Dame Kilisesi görülecek yerler arasındadır. Öğlen bağcılık faaliyetleri ile ünlü dört bölgelerden biri olan St. Emilion’a hareket. Merlot üzümlerinin genellikle Cabarnet Franc ve Cabarnet Sauvignon ile birlikte kullanıldığı ürünlerin üretim sürecini ve özelliklerini öğreneceğimiz tadım turunun ardından St Emilion kasabasının romanesk mimarisini koruyan sokaklarında yürüyüşe çıkıyoruz. Konaklama Bordeaux’da.
7.GÜN: BORDEAUX “Arcachon” | 
Kahvaltı sonrası Fransa’nın Atlas Okyanusu kıyısındaki sayfiye kasabası Arcachon’a gidilerek bölgenin en ünlü doğal yapılarından bir tanesi olan Dune de Pilat görülecektir. Cetvelle çizilmişcesine düz bir hatta ilerleyen ve 500 metre yüksekliğe ulaşan kum tepesine çıkmayı deneyeceğiz. İstiridyeleri ile ünlü Archachon’da yapılacak panoamik şehir turunun ardından İstiridye’nin denizden sofralara gelişinin öyküsünü öğrenip dünyada ünlü İstiridyelerini tadacağız. Arcachon’u bir de denizden görmemizi sağlayacak tene turu sonrası Bordeaux’a dönüş. Konaklama Bordeaux’da.
8.GÜN: BORDEUX, İSTANBUL, ANKARA | 
Kahvaltı sonrası verilecek serbest zamanın adından öğlen havalimanına transfer.
14.05 THY’nin TK 1390 sefer sayılı uçakla Bordeaux’dan hareket.
18.45 İstanbul Atatürk Havalimanı'na varış ve İstanbul’dan ayrılacak yolcularımızla vedalaşma.
Saat 20.00 THY’nin TK 2178 sefer sayılı uçakla İstanbul'dan hareket.
21.15'de Esenboğa Havalimanı'na varış. Gümrük işlemlerinden sonra Esenboğa Havalimanı'ndan, özel aracımızla Tempo Tur önüne transfer ve gezimizin sonu.

Tur görevlisi
Daha sonra açıklanacaktır.
Ulaşım
THY ile ANKARA VE İSTANBUL'DAN
Vize

YEŞİL PASAPORTA VİZE YOK.
NORMAL (UMUMA MAHSUS) PASAPORTA VİZE GEREKİR.
Pasaportun süresi tur bitiş tarihi itibariyle en az 1 yıl geçerli olması şarttır. Bu ve buna benzer sebeplerle ülkeye giriş yapamayan yolcuların sorumluluğu pasaport sahibine aittir.
Dışişleri Bakanlığı'nın yayımlamış olduğu resmi pasaportun geçerlilik sürelerine aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz
http://www.mfa.gov.tr/resmi.tr.mfa

Ücrete Dahil Olanlar

- THY ile Ankara / İstanbul / Paris – Bordeaux / İstanbul / Ankara arası uçuşlar
- THY ile Ankara-İstanbul gidiş-dönüş bağlantı uçuşları 100 € dahil
- Tüm havalimanı / otel / havalimanı transferleri
- TÜM HAVALİMANI VERGİLERİ
- 4 yıldızlı otelde 7 gece oda kahvaltı konaklama
- Programda belirtilen tüm çevre gezileri
- Chenoncenau Şatosu giriş ücreti dahil
- Manor Clos Luce giriş ücreti dahil
- Cheverny Şatosu giriş ücreti dahil
- Villandry Şatosu Bahçeleri girişi dahil
- St. Emilion, tadım turu dahil
- Arcachon İstiridye tadımı dahil
- Arcachon’da tekne turu dahil
- Şehir Vergileri
- SEYAHAT GÜVENCE SİGORTA PAKETİ,
- KDV
- Uçakta 20 kg bagaj hakkı,
- Tur boyunca Türkçe rehberlik hizmetleri.

Ücrete Dahil Olmayanlar

-120 € vize ve servis ücreti. (Yeşil pasaport vizeden muaftır ) (nakit tahsil edilir.)
- 15 TL Yurt dışı çıkış vergisi pulu (acentemizden temin edebilirsiniz)
- Tüm öğle ve akşam yemekleri
- Bahşişler (rehber, otel, restoran, müzisyen,hammaliye vb. hizmetverenler için bahşişler)
- Programda dahil olduğu belirtilmeyen diğer müze girişleri
- Alkollü ve alkolsüz içecekler, telefon, ütü, ilaç vs. gibi kişisel harcamalar.
- Otellerde ücretli televizyon kanalları (pay tv)

Gerekli Malzemeler

Hırka, yağmurluk, terlik, şapka, su kabı (matara-termos), güneş kremi,
antibakteriyel jel, küçük sırt çantası, yedek giysi, yedek çamaşır ve çorap,
fotoğraf makinesi, pil, yedek film, yedek hafıza kartı ve şarj aleti.

 Taksit Seçenekleri
Yorum Yaz, Yorum Oku
İki kişilik odada kişi başı Tek kişilik oda Odada 3. Kişi Çocuk
Taksit Sayısı Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar
Tek Çekim 12436,74 TL 0,00 TL 12436,74 TL 15039,00 TL 0,00 TL 15039,00 TL 12233,97 TL 0,00 TL 12233,97 TL 11490,47 TL 0,00 TL 11490,47 TL
6 2238,61 TL 0,00 TL 13431,68 TL 2707,02 TL 0,00 TL 16242,12 TL 2202,11 TL 0,00 TL 13212,69 TL 2068,28 TL 0,00 TL 12409,71 TL
Yapılan Yorumlar