Tempo Tur: Yurt içi turlar, yurt dışı turlar, karadeniz turları
Tempo Güncel

DUYURU 7

25.06.2020

Valiliklere gönderilen genelgeye göre 65 yaş ve üzerindekiler, izin belgesi alarak turizm amaçlı seyahat yapabilecek.

İçişleri Bakanlığı 81 il valiliğine 65 yaş ve üzeri vatandaşların seyahat iznine ilişkin genelge gönderdi.

Genelgede, gelinen aşamada yeni tip corona virüsün (Covid-19) yayılma ve bulaşma hızının azalması, vaka artış hızının düşüşe geçmesi ve turizm sezonunun açılması sebebiyle 65 yaş ve üzeri vatandaşların turizm amaçlı seyahatlerine izin verilmesinin uygun olacağının değerlendirildiği belirtildi.

Yayımlanan genelgeye göre, 65 yaş ve üzeri vatandaşlar (son üç yıl içinde organ ve kemik iliği nakli olanlar, immün yetmezliği olanlar ile böbrek yetmezliği nedeniyle diyalize giren hastalar hariç) turizm amacıyla yapacakları yolculuklarda "Turizm Amaçlı Seyahat İzin Belgesi" almak şartıyla istedikleri yerleşim yerine gidebilecek.

Turizm Amaçlı Seyahat İzin Belgesine başvuracak 65 yaş ve üzeri vatandaşlar, kendileri ile aynı durumda bulunan (65 yaş ve üzeri) eş, kardeş ve birinci derece yakınlarını da kapsayacak şekilde en fazla 6 kişi için seyahat izin belgesi başvurusu yapabilecek.

SEYAHAT İZİN BELGESİ NASIL ALINACAK?

Turizm Amaçlı Seyahat İzin Belgesi için "Alo 199 Vefa Sosyal Destek Hattı"ndan ya da e-Devlet üzerinden başvuru yapılabilecek.

65 yaş ve üzerindekiler, "Turizm Amaçlı Seyahat İzin Belgesi"ni, otobüs, uçak, tren ve özel araçlarla yapılacak yolculuklarda kullanabilecek.

KİMLER BAŞVURU YAPAMAYACAK?

Genelgeye göre 3 yıl içinde organ ve kemik iliği nakli olanlar, immün yetmezliği bulunanlar ve diyaliz hastaları seyahat izin belgesine başvuramayacak.


DUYURU 6

03.06.2020

Seyahat Kısıtlamaları ve HES Kodu İle İlgili;

1 Haziran 2020 itibari ile şehirler arası seyahat yasağı kaldırılmıştır. Uçak, otobüs ve tren gibi toplu taşıma araçları ile yolculuk yapmak için, Sağlık Bakanlığı tarafından yürütülen "Hayat Eve Sığar" projesi kapsamında kişiye özel üretilen "Hayat Eve Sığar (HES)" kodu alınması gerekmektedir. HES kodu, yolcu tarafından HES mobil uygulaması, E-devlet veya SMS yoluyla temin edilebilir. Biletleme işlemi HES kodu ile yapılmaktadır.

0-18 yaş arasındaki yolcular yanlarında velileri ile seyahat edebilmektedir. Bu yolcular için seyahat izni gerekmemekle birlikte 2-18 yaş aralığındaki yolcular için yine HES kodu alınması gerekmektedir.

65 yaş ve üstü yolcular için ise “Seyahat İzin Belgesi” alınması gerekmektedir. Seyahat İzin Belgesi başvuruları e-Devlet, İçişleri Bakanlığı, e-başvuru sistemi ve Alo 199 Vefa Destek Hattı üzerinden yapılabilmektedir.

HES kodunuzu alırken seyahat tarihinizin 7 gün sonrasını kapsayacak şekilde bir süre talep ettiğinize emin olun. (Örnek : Satın alacağınız biletin üzerindeki son uçuş tarihiniz 10 Haziran ise HES kosunuzu 17 Haziranı kapsayacak şekilde talep ediniz.).


DUYURU 5


30.05.2020

Değerli Misafirlerimiz,

İşimizi de sizleri de çok özledik!

Normalleşme süreci ile birlikte, 1 Haziran'dan itibaren, pazartesinden cumartesiye, 10.00-16.00 saatleri arasında ofisimiz açık olacaktır.

Ayrıca belirtmek isteriz ki, tüm işlemlerinizi: 0312 466 91 91 & 0530 224 56 42 no’lu telefonlarımızdan bize ulaşarak da yapabilirsiniz.

Bu süre hepimize benzer duyguları farklı yaşattı, yaşatıyor, yaşatacak. Hayat devam ediyor. Rotalar tüm güzellikleri ile sizleri bekliyor. Tempo Tur ailesi olarak normalleşme sürecinin başlaması ile birlikte gerekli önlemleri hemen aldık.

Sizleri önemsiyoruz!

- Tüm araçlar, her tur öncesi dezenfekte edilecek ve tüm araçlarda el dezenfektanı bulundurulacaktır.

- Tüm araçlarda mesafeli oturma düzeni uygulanacaktır.

-Yurt içi, tur otobüslerimizde %50 kapasite  (aracın yarısı boş olacak şekilde) gezi yapılacaktır.
(Örneğin, 31 kişilik midibüste yolcu kapasitesi 14 kişi, 44 koltuklu otobüste ise maksimum 22 yolcu)

-Konuklarımıza günlük ateş ölçümü yapılacaktır.

-Seyahatlerde maske zorunluluğu olacaktır.

-Tüm rehberlerimiz bilgilendirilmiş ve her zaman olduğu gibi tur süresince sizlere yardımcı olacaktır.

-Çalıştığımız otel/oteller, pansiyonlar ve restoranlar ile iletişime geçilmiş Bakanlığın talimatlarının uygulanacağı teyitleri alınmıştır.
(Örneğin her tur öncesi ve sonrası odaların dezenfekte edilmesi, ateş ölçümü, çarşafların günlük değişimi vb)
Ayrıca daha fazla ne yapabilecekleri konusunda önlemlerimizi iletmiş bulunmaktayız.
(Örneğin ortak alanların günde 4-5 kereden daha fazla temizlenmesi vb)

Gezimizde alınan sağlık ve seyahat  önlemleri, kamu otoriteleri genelgeleri ile güncellenecektir.

Gerekli önlemleri alarak hazırlayacağımız tur programlarımız da kısa sürede web sayfamızda yayımlanacaktır.


DUYURU 4
  
11.04.2020


Değerli konuklarımız,
Dünyayı saran Covid 19 salgını sebebiyle hepimiz zor günlerden geçiyoruz.
13 Nisan 2020 tarihinden itibaren hem kendi sağlığımız hem de sizlerin sağlığı için artık evden çalışma düzenine geçerek Pazartesi’nden Cumartesi’ye kadar saat 10.00-16.00 saatleri arasında sizlere hizmet edeceğiz.
Tempo Tur ailesi olarak salgının başladığı ve önlemlerin alınmaya başladığı günden itibaren bizde gelişmeleri yakından takip ederek, hayalinizdeki turları bir süreliğine; sizden gelen istekler ve gelişmeler nedeniyle iptal ettik.

İptal edilen tüm turların iadelerini büyük oranda gerçekleştirdik. Çok az kalmış olsa da gelecek tur iade taleplerinizi de evden gerçekleştireceğiz, banka kredi kartı iadelerini ise sadece Cuma günleri şirketimizden gerçekleştirebileceğiz.

Tüm işlemleriniz için #evdençıkmadan 0533 746 28 48 veya 0530 224 56 42 numaralı telefonlarımızdan bize ulaşabilirsiniz.

Bu dönemi #hepbirlikteyeneceğiz …
#tempoturizm  #evdekal #evdekaltürkiye

DUYURU 3 

19.03.2020

Değerli konuklarımız, 20 Mart 2020 tarihinden itibaren hem kendi sağlığımız hem de sizlerin sağlığı için artık hem evden hem ofisten çalışma düzenine geçeceğiz.

Pazartesi’nden Cumartesi’ye kadar saat 10.00-16.00 saatleri arasında sizlere, hizmet edecek nöbetçi seyahat danışmanlarımız, tüm işlemleriniz için ofiste olacaklar.
Hatırlatmak isteriz ki, tüm işlemlerinizi #evdençıkmadan 0312 466 91 91 veya 0530 224 56 42 numaralı telefonlarımızdan bize ulaşarak da yapabilirsiniz.
Bir süredir daha önce benzerini dahi yaşamadığımız olağanüstü günlerden geçiyoruz. Bu dönemi #hepbirlikteyeneceğiz …

#tempoturizm  #evdekal #evdekaltürkiye

DUYURU 2

18.03.2020

Değerli Tempo Tur Ailesi,

Kovid-19 (Korona Virüsü) ile ilgili gelişmeleri yakından takip ediyoruz.

Küresel olarak salgının ivme kazandığı ilk günlerden başlayarak, Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı, Dış İşleri Bakanlığı ve Dünya Sağlık Örgütü’nün uyarılarını dikkate alıp hızlı bir şekilde harekete geçerek başta;
Çin, İtalya, İspanya olmak üzere, Mayıs 2020 sonuna kadar gidecek tüm yurt dışı turlarımızı iptal ettik,
Yurt içi turlarımız ile ilgili de konuklarımızdan gelen istekler doğrultusunda çalışmalarımız sürüyor.

Temennimiz odur ki; THY’nin Mayıs sonuna kadar olan yurt dışı uçuşlarını iptal etme konusunda gösterdiği büyük özveri ve hassasiyeti, AnadoluJet yurt içi uçuşları için de göstersin. Tempo Tur olarak bu süreçte sizlerin ve bizim yararımıza olacak çözümleri üretmek için var gücümüzle çalışıyoruz. 40 yıldır siz değerli konuklarımızı önceliğimize aldık, bundan sonra da almaya devam edeceğiz.

Değerli takipçilerimiz; olağanüstü günlerden geçiyoruz. El ele, hep birlikte, dayanışma içerisinde bu günleri de atlatacağız. Süreç içerisinde hepimiz üzerimize düşeni yapmalı, panik ve karamsarlığı bir kenara bırakarak yetkililerden gelen uyarıları dinlemeliyiz.

Çok yakında bu zorlu günler geçtiğinde, kaldığımız yerden devam edecek, kol kola dünya üzerinde keşfedilmedik şehir, dağ, ova, nehir, köşe ve bucak bırakmayacağız!

Biz aynı yerde sizleri, ilk günkü heyecanımızla bekliyoruz, 40 yıldır olduğu gibi…

Destek ve anlayışınız için teşekkür ediyoruz.
Sağlıkla kalın!... #tempoturizm #guzelgunleryakin
DUYURU 1

13.03.2020

Sayın Konuğumuz,

Tüm dünyayı etkileyen Kovid-19 (Korona Virüsü) ile ilgili gelişmeleri yakından takip ediyoruz. 

Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı, Dış İşleri Bakanlığı ve Dünya Sağlık Örgütü’nün uyarıları doğrultusunda salgın uyarısı yapılan, Çin, İtalya ve İran gibi ülkelere gidecek turlarımızı  da iptal ettik.
14 Mart 2020 tarihinde hareket edecek “Güney Hindistan, Sri Lanka” gezimiz Hindistan’ın tüm geçerli vizeleri 15 Nisan tarihine kadar iptal etmesi ve turistlere sınırlarını kapatması sebebiyle iptal edilmiştir.
Türk Hava Yolları, Air India Havayolları, oteller ve hizmet aldığımız Hindistan’daki seyahat şirketine turun mücbir sebepler ile iptal olduğunu bildirdik. Turun iptal ve iade işlemleri yerel acentamız tarafından başlatıldı.

Yurt dışından ücret iadelerini alamasak bile, Tempo Tur’a yatırdığınız ücretin iade işlemleri, en geç 25 Mart 2020 tarihine kadar tamamlanacaktır.

Ödeme günü için sizleri satış departmanındaki arkadaşlarımız arayacaklardır.
Tempo Tur’un 40 yıldır önceliği konukları olmuştur ve bundan sonra da öyle olacaktır. 
Saygılarımızla